reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
KAFAM KARIŞIK…
Hamit Tekkanat Hamit Tekkanat
09.11.2016 14:04

İstanbul Başsavcılığının “FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlaması üzerine Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Kadri Gürsel tutuklandı. Basında yer alan haberlere göre Kadri Gürsel’in suçu “Subliminal” mış. 

 

 

65 yaşıma kadar bu kelimeyi duymadım. Merak edip internette araştırdım. Bulduklarım şöyle; Sublliminal veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilememek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilmezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler, reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde en bilinçli ve defansif (savunmacı) kişiler bile bu mesajları ilk bakışta %100 çözememektedir. 

 

 

Gazeteci günlük makale yazar, gazete dağıtıldığı gün okunur ve atılır, ertesi gün yenisi alınır. Bir gün bir makale içerisindeki subliminal mesajın (varsa) halkı etkilemesi söz konusu olamaz. Makale reklamdan çok farklıdır, reklam günlerce, aylarca gözünüze sokulur, bir şeylere zorlanırsınız. Kadri Gürsel’in yazısında subliminal mesaj aramak benim aklıma pek yatmadı. Anlaşılan savcı başka bir gerekçe bulamamış. 

 

 

Aslında benim derdim Kadri Gürsel’i aklamaktan ziyade yazı yazanların, televizyonlarda konuşanların derdine tercüman olmak. Yazdığımız ve söylediğimiz bir konu da subliminal mesaj var diye savcılığa davet edilmek.

 

Türkçemizde “Öküzün altında buzağı aramak” diye bir deyim vardır, bu subliminal mesaj meselesi bana ancak bunu hatırlattı. 

 

 

Kadri Gürsel 1995 yılında PKK tarafından kaçırılmış, 26 gün dağlarda dolaştırıldıktan sonra serbest bırakılmış bir gazetecidir. Onun PKK’lı ya da FETÖ’cü olduğu kabul edilemeyeceği için “Subliminal” suçla itham edilmiş.

 

Allah yazar-çizerlerimizi subliminal suçla itham edilmekten korusun. 

 

 

KILIÇDAROĞLU’NA SİTEMİM!

 

CHPP lideri Kılıçdaroğlu bazen öyle laflar ediyor ki kafa karıştırmaktan başka biri işe yaramıyor. 

 

 

Kılıçdaroğlu, Hava Kuvvetleri imamı olduğu söylenen Adil Öksüz hakkında muammalı konuştu, sanki bilgisi varmış gibi davrandı, konu hala açıklığa kavuşmadı.

 

Şimdi de “ByLock kullanan dört bakanın adı elimde zamanı geldiğinde açıklayacağım” demiş. 

 

Elindeki bilgi sağlamsa açıkla ki bomba etkisi yaratsın, sağlam değilse hiç bahsetme. Böyle önemli bir bilginin zamanı mı olur, neyi bekliyorsun acaba…

 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Hamit Tekkanat Diğer Yazıları