reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
AT İZİ İT İZİNE KARIŞMIŞ
Hamit Tekkanat Hamit Tekkanat
09.09.2016 00:51

Cumhurbaşkanı Çin’de yapılan G20 zirvesi dönüşü uçakta yaptığı açıklamalarda önemli konulara değinmiş. Bu konulardan birisi de FETÖ’cü diye tutuklanan ya da gözaltına alınanlar.

 

Cumhurbaşkanı, “Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları insanın bunla hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyorlar. Bunlar doğru şeyler değil, bu tür yanlışlıklardan uzak durmak lazım. At izi it izine karışmış vaziyette” demiş. 

 

Gerçekten son zamanlarda FETÖ’cü diye ilgisiz insanların gözaltına alındığını duyuyoruz.

Sırf Bank Asya’ya para yatırdı diye ya da çocuğunu FETÖ’cü okuluna gönderdi diye gözaltına alınanlar var.

 

 Cumhurbaşkanının rahatsızlık duyması normaldir ancak şikayet etme hakkı yoktur. Eğer haksızlık yapılıyorsa müdahale etmek sorumluluğu vardır. FETÖ’cü diye itham edilen bir polisin intiharından sonra bir de öğretmen intihar etti. Kış yaklaşıyor binlerce insanı haklı bir sebep olmadan işinden aşından ederseniz bu günahtır. 

 

Siyasi hesap vermeyen AKP işi cadı avına çevirdi. Eğer FETÖ sempatizanları da suçlu ise işe önce en üst kademelerden başlamak gerekir.

 

Devleti yönetenler hata yapınca “Allah affetsin” deyip sıyrılıyor. Vatandaşın sığınacağı yer hukuk, eğer hukuk da gereğini yapmazsa vatandaş perişan olur. 

İktidarın “FETÖ’cüleri ihbar edin” tavsiyesi yersiz ve gereksizdir. Aralarında husumet olanlar birbirini ihbar eder ki daha önce örneklerini çok gördük. 

 

Cumhurbaşkanının diğer önemli bir açıklaması da Suriye’de yürütülen operasyon ile ilgili.

 

IŞID’in merkezi olan Rakka’ya yapılacak bir operasyonda ABD ile işbirliği yapılabileceğini söylemiş. Türkiye’nin Suriye’de IŞID’e karşı elde ettiği başarılar ABD ve diğer ülkelerin dikkatini çekmiş olmalı. Eğer IŞID’e karşı ciddi bir mücadele yapılacaksa Türkiye ile sıkı işbirliği ile olmalıdır.

 

 ABD ve batının destek verdiği PYD (Suriye PKK’sı) IŞID’la başa çıkacak kuvvete sahip değildir. Kaldı ki PYD’nin esas maksadı IŞID’le mücadele etmekten çok bir bölgeyi ele geçirip Özerk Yönetim ilan etmektir. PYD, işgal ettiği yerlerde kendinden olmayanları göçe zorluyor. Nüfus yapısını değiştirmeye uğraşıyor. Menbiç’de Kürtler ilk iş olarak tapu ve nüfus kayıtlarını yaktılar. Bu zihniyette bir PYD ile Suriye’de IŞID’e karşı ciddi mücadele yapılamaz. 

 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Hamit Tekkanat Diğer Yazıları