reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
12 Eylül ve siyasetçiler
Kenan ÖZEK Kenan ÖZEK
13.09.2020 19:21
12 Eylül üzerine yazılan pekçok yazıyı, yorumu okudum. Maalesef hiçbiri gerçek sorunu ve sorunun kaynağını yine anlatamadı.

Kenan Evren linç edildi. Ordu, asker yargılandı, suçlandı. Hepsi bu. 

Ama 1970 -1980 arası tüm bu koşulları hazırlayan,  gençlerin Türkiye düşmanlarını değilde birbirlerini düşman ilan etmesini sağlayan hiçbir siyasetçi lanetlenmedi. Suçlanmadı. Yargılanmadı.

Bakınız işte bu hatamızdan dolayı bugün yine aynı noktadayız.

Ülkenin tüm varlıklarını yabancılara teslim eden, ülkeyi gelirsiz, kazançsız bırakıp borç batağına sürükleyen ve de tüm enerjilerini, ülkeye zarar verenlere hak ve hürriyet vermekle geçiren siyasetçilerimiz lanetlenmiyor. 

Bunlar bir de bugün tüm vatandaşlarımızı gruplaştırıp birbirlerine düşman ettiler.

Artık siyasetçilerimiz sayesinde kimse İsrail düşmanı değil, kimse, İngiliz düşmanı değil. Herkes birbirinin düşmanı yapıldı. Çoğunun  ellerine de silah verdiler.

Arkadaşlar! Benim cennet Türkiye'mde önümüzdeki yıllarda doğacak tüm çatışmaların, dökülecek kanların, açlıkların sorumlusu, bugünkü ve dünkü siyasetçilerdir.

80 yıldır siyasetçiler ABD ye ve İsrail'e teslim oldukları için, asker, polis, bürokrat da Abd'ye ve İsrail'e teslim oldu.

Dün, bugün, yarın çektiklerimiz ve çekeceklerimiz bundandır. 
Olayları ve nedenlerini buna göre değerlendirelim.

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Kenan ÖZEK Diğer Yazıları