reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
M. K. ATATÜRK NE Mİ YAPMIŞTI?..
Fikret Karatepe Fikret Karatepe
25.07.2020 11:43
Mondros Mütarekesi ve Sevr Anlaşmasını imzalayan Osmanlı Hükümetlerinin, elde kalan son Türk yurdu Anadolu’nun Emperyalist devletler tarafından işgal edilmesinin önünü açmasından sonra; 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya çıkarak Türk milletinin başına geçmişti!..

Sonra?..

Sonra Anadolu’yu işgal eden düşmanlarla savaş kararı aldı!

Batı Anadolu’yu Yunan ordusundan, Doğu Anadolu’yu Rus ordusunun kalıntılarından, Doğu Karadeniz’i isyancılardan, Maraş bölgesini Fransızlardan, Antalya bölgesini İtalyanlardan, Ayasofya’nın da içinde bulunduğu İstanbul’u da İngilizlerden geri almış ve Türk vatanı üzerindeki işgalcileri vatan toprağından çıkarıp atmıştı!..

Ve arkasından Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştu!..

Atatürk’ü yok sayarak ve itibarsızlaştırarak Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki izlerini silmek isteyenler şunu bilmelidir ki hiçbir güç, Atatürk’ü Türklüğün gönlünden çıkaramayacaktır!..

Atatürk, rahmet okunacak işler mi yapmış, lânet okunacak işler mi?..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk, hiç kuşkusuz, kendisine rahmet okunması gereken büyük işler başarmıştır.

Allah’tan rahmet diliyor, ruhu şad olsun diyoruz.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Fikret Karatepe Diğer Yazıları