reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İSYAN EDİYORUM
Kenan ÖZEK Kenan ÖZEK
07.11.2019 15:53

Türkiye Cumhuriyeti devletine, rejimine, kurucusuna, kurtarıcısına düşmanlık yapmak amacıyla, en az 20-25 yıl militanca yazılı sözlü propaganda yapmış, ülke düşmanlarının beslediği ayrılıkçı, yıkıcı, dinci terör örgütlerinin sevilmesinde, taraftar çoğaltmasında büyük etkileri olmuş birkaç gazeteci hapishaneden tahliye edildi.

 

Bu tahliyelere bir kısım insanlar çok üzüldü. Bir kısım insanlar da çok mutlu oldu.

 

Bu ülkede Türk ordusunun en büyük generalleri, Türk ordusunun başı, terör örgütü sayılarak hapislere atılırken, cezaevlerinde ölüme mahkum edilirken, bu vesileyle Türkiye’nin doğu ve Güney doğu Anadolu bölgesi, ayrılıkçı silahlı terör örgütüne terk edilirken, -ohh çok iyi oldu, Türkiye Cumhuriyetini yıkıyoruz artık- diye 24 saat televizyonlarda yayın yapan bu insanların serbest bırakılması kimi sevindirebilir.

 

Bu olay karşısında, -Gazeteciler hapse atılmamalıdır- diye, memnuniyetini belirten, siyasi lider bozuntuları, Türk ordusunun generalleri, Amiralleri hapse atılırken hiçbir itirazda bulunmamıştı.

 

ABD’nin talimatıyla, bu ülkenin yetiştirdiği en namuslu, en vatansever insanları tutuklanıp, cezaevinde ölümle pençeleşirken, demokrasi, hukuk, insan hakları, adalet kavramlarını akıllarına getirmeyenler, birkaç ajan gazeteci tutuklanınca çok üzüldüler. Serbest bırakılınca da mutluluktan uçuyorlar.

 

Bu siyasetçiler, Türk devletinin en gizli kozmik odasına girilip, devletin tüm gizli sırları alınıp, ülke düşmanlarına teslim edilirken hiç seslerini çıkarmadılar. Bu gizli istihbari bilgilerle dünyadaki terör örgütleri içindeki 860 gizli Türk ajanının hunharca öldürülmesine ses çıkarmadılar.

Bunu yapanlara, hazırlayanlara isyan etmediler. Engellemediler. Ama 3 gazeteci tutuklanınca çok üzüldüler, serbest bırakılınca da bayram yapıyorlar.

 

Oysa bu gazeteciler, ülke zararına olan tüm yazılarını, konuşmalarını çok büyük paralar, servetler karşılığında yapmışlardı. Ve şimdi bu paralarını ABD’nin en lüks semtine yerleşerek yiyebilirler. Ama benim vatansever gençlerim hala işsiz, hala sahipsiz.

Bu gazetecileri desteklemeye kalkan siyasiler, Türk milletini kendilerinden uzaklaştırmak için her şeyi yapıyorlar.

 

Türk milletini mecburen rejim düşmanı partilere, örgütlenmelere gönderiyorlar.

Türk milletinin kaderiyle oynuyorlar.

Millet düşmanlarına malzeme veriyorlar.

Buna mı üzüleyim, yoksa,

 

Türk devletinin tüm gizli sırlarını alıp düşmanlara teslim edilmesinde en yetkili olanlardan biri, her gün televizyona çıkıp sırıtarak konuşuyor, hala akil adam pozlarına bürünüyor. Bu kozmik oda olayında benden daha çok şunun yetkisi vardı diyerek sohbet konusu yapıyor ama devlet yine bu olayın üzerine gitmiyor, konu kapanıyor.

Ben hangisine tahammül edeyim. 


HEPSİNE DE İSYAN EDİYORUM.

 

Ayrılıkçı, yıkıcı dinci rejim düşmanı örgütlenmelerle iyi geçinmek dışında, Millet yararına hiçbir fikir üretmeyip, Türk milletini çaresizlikten, seçeneksizlikten diğer partilere mahkûm edenler, hala en önemli partilerin başını işgal etmeye devam edecekler mi.?

Buna ne zamana kadar müsaade edilecek.

 

-Gazeteciler, siyasetçiler ne yaparsa yapsın, hapse atılmasın- diyen bu sorumsuzlar, generaller, öğretmenler, aydınlar, işçiler, askerler hapse atılabilir demek istemektedirler. Bunlardan siyasetçi olamaz. Halkçı olamaz. Demokratik olamaz. İnsan olamaz.

Bunu diyenler, Türkiye’nin kurucu partisinin başına atamayla gelmiş görevlilerdir. Kendilerini bu göreve getiren gücün isteği doğrultusunda siyaset yapmaktadırlar. Ülkenin ve milletin hiçbir sorunuyla ilgili değildirler. Halkın en büyük umudu olan partileri işgal eden bu atanmış görevliler, Nazlı ılıcak ile, Altan kardeşlerle, Abdullah gül ile, Fehmi Koru ile, Mehmet - Canan Barlaslar ile, Ekmeleddin İnsanoğlu ile aynı siyasi görüştedir. İkinci Cumhuriyetçidir. Atatürk düşmanıdır.

 

Bu olay çözülmeden, diğer partiler iktidar olmasın diyemezsiniz. Çünkü diğer partileri, ne kadar suçlu, ne kadar zararlı icraatlar yaparlarsa yapsınlar, iktidarda tutmaya devam eden ve insanları çaresizlik, seçeneksizlik içinde bırakan, halkın partisini işgal etmiş olan bu zararlılardır.

 

Her gün mutlaka TV lerde aralıksız en az. 10-15 asker, subay fetöyle ilgileri var, tutuklandı diye alt yazı geçerken hiç üzülmeyenler, bunların yönlendiricilerinden, eğiticilerilerinden birkaç gazeteci, siyasetçi tutuklanınca kıyametleri koparıyorlar.

 

Bu gazetecilerin, siyasetçilerin yazıları ve konuşmalarıyla etkilediği on binlerce insanın ocakları söndü, yuvaları dağıldı. Ama olsun gazetecilerin ve siyasetçilerin bu ülkeye her türlü kötülük yapma hakkı var.

 

BEN BUNA İSYAN EDİYORUM.

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Kenan ÖZEK Diğer Yazıları