reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
VATAN İÇİN ÖLMEK YA DA KAÇMAK
Kenan ÖZEK Kenan ÖZEK
30.08.2019 14:15

İnsanlık tarihinde hiçbir komutan, askerlerine " SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL, ÖLMEYİ EMREDİYORUM" demedi. Diyemedi.

 

Ve milletler tarihinde hiçbir asker, komutanının " "Size ölmeyi emrediyorum" emrine bu biçimde tereddütsüz uyup, kendini ülkesi için ölüme atamadı.

 

Bu emsalsiz olay, O komutanın bu millet için, bu askerler için, defalarca ölmeyi ispatlamış olarak sağladığı karşılıklı tam güven üzerine kurulmuştur.

 

İnsanlık tarihinin ve askeri Tarihin bu emsalsiz olayındaki fark, Komutanın sınırsız vatan ve millet sevgisi ile sonsuz inanç gücünün birleşmesine dayanır.

 

Çanakkale savaşları böyle kazanılmıştı.

Büyük taarruz, 30 ağustos zaferi de böyle kazanıldı.

 

Hz. Muhammed dahi her savaşında, ordusunda bulunan askerlerinin yeterince gönüllü, inançla savaşmadığını, çoğunun ganimet peşinde olduğunu defalarca söylemiştir.

 

İşte, Atatürk'ün vatanı uğruna, milli haklar uğruna hep birlikte ölebilmeyi öğrettiği bu Türk ordusunun, 100 yıl sonra, düşman emrine girmiş siyasetçiler ve din adamları yüzünden, tüm ruhu kaybettirildi.

 

--Keşke kurtuluş savaşı olmasaydı, keşke düşman galip gelseydi, kurtuluşumuzu kutlamaya gerek yok--- diyenler alkışlandı. Ödüllendirildi. Milli Savunma Bakanı oldu. Başbakan, Cumhurbaşkanı oldu, Tarihçi yazar oldu.

 

İstiklal savaşında düşmanın yenemediği Türk ordusu, düşman emrine girmiş yöneticileri yüzünden imamların elinde oyuncak yapıldı.

 

Bunlar yaşanırken engel olmayanlar, bu hainliğe yardım edenler hala, din, iman, vatan, millet, bayrak, Ülkü lafı edip alkış almaya devam ediyorlar...

 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Kenan ÖZEK Diğer Yazıları