reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
YÜZDE 1
Kenan ÖZEK Kenan ÖZEK
09.08.2019 13:54

Yüzde 100'ü bizim olan yeraltı zenginliklerimizin, yüzde 99'unu yabancılara teslim edip, lütfedip yüzde 1'ini de bize bırakan ihanet antlaşmalarını halkımız öğrenmiş oldu.

Ve benim ülkemde hala buna sevinenler var.

 

Bu yüzde 1' in karşılığında ayrıca, toprak üstündeki yüz binlerce ağacımızı da kesiyorlar.

Tarihin hiçbir döneminde, böyle alçaltıcı, böyle küçültücü, böyle zararlı bir antlaşma yapılmamıştır.

 

Bu kadar mantıksız, akıl dışı bir antlaşmayı, ne kumda oynayan çocuklar yapar, ne de Afrika'nın en ilkel kabileleri yapar.

 

Bunu alkışlayan insanlardaki, bu kadar hızlı kültür ve vicdan düşüşünün sırrı, son 30 yılın dini ve milli eğitimindeki planlı aptallaştırma politikalarında yatar.

 

Ve bu çok hızlı, planlı kültür ve zeka geriletme eğimi, şu dakikada ülkenin her metrekaresinde tüm hızıyla devam ediyor.

 

Kanadalı şirket demek, ABD’li şirket demektir, İsrailli şirket demektir. İçinde Siyonist Yahudilerin büyük oranda ortağı olmadığı, hiç bir büyük küresel şirket yoktur.

 

Kanada, ABD'nin arka bahçesinde, ABD'nin kontrolünde bir ülkedir.

 

Yani yeraltı zenginliklerinizin en önemli kısmını, dünya Siyonist Yahudi şirketlerine verdiniz demektir.

 

Madem şirketin yetkilisi, - Türkler iyi taş taşıyor- diyor. O halde, taş taşımak ve toprak kazmaktan ibaret olan bu işi neden kendimiz yapmıyoruz da, hepsini yabancıya veriyoruz.

Şu anda dünyada, altını topraktan arındırma, yıkama ve ayrıştırma kimyasal işlemlerini yapamayacak kadar yetersiz hiçbir ülke yok.

 

İşte Atatürk ile diğer yöneticiler arasındaki fark burada ortaya çıkar.

 

Atatürk olsaydı, tamamı bizim olan değerin sadece yüzde 1 'ini yabancılara vererek, onlara taş taşıtır, toprak kazdırırdı. Geri kalan yüzde 99'unu da milletim kazansın derdi.

 

Toprak kazmak ve altını ayrıştırma işlemi, 5 bin metre yerin altından petrol çıkarıp rafine ederek, kullanılabilecek yakıt haline getirmekten daha mı zor. Petrol çıkarma işlemlerinde bile, petrol sahibi ülkeye, yüzde 10 ile yüzde 50 arasında değişen oranlarda pay veriliyor.

Bu yüzde 10 ile yüzde 50 arasında değişen oranlar ise, petrolün asıl sahibi olan ülkenin direnme gücünü gösterir.

Malına sahip çıkma gücünü gösterir.

 

Petrolü çıkaracak küresel şirketler, petrolün sahibi olan ülkeye en az hisse verebilmek için her yolu dener. İktidarları devirir, cinayetler işler, suikastlar yapar, halkı ayaklandırır, yetkililere çok büyük oranda rüşvetler verir. Siyasi yöneticilere gizli sınırsız imkanlar sunar. Yeterki yasal pay düşük olsun ister. Buna rağmen kalan pay, yüzde 10 ile yüzde 50 arasında değişir

.

Şimdi bu altın çıkarma işinde, altının asıl sahibine yüzde 1 vermek ve 99'unu yabancı şirketler alsın götürsün demek nasıl bir dinsizliktir, Allahsızlıktır, vicdansızlıktır. Toplumu, Milleti yok saymaktır. Ve bu ihanet nasıl alkışlanır.

 

Arkadaşlar, her olayda olduğu gibi, bu ihanette bile halk ikiye bölünüyor, hala birbirlerine laf yetiştiriyorlar, asıl konu unutturuluyor.

 

Hangi iktidar yaparsa yapsın, hangi parti imzalamış olursa olsun, hangi muhalefet yıllardır bu ihanetleri halktan gizlemiş olursa olsun, hepsi suçludur.

Suç oranları değişse de, hepsi suçludur.

 

Millet açlıktan, işsizlikten kırılırken, milletin varlıkları top yekun yabancıya bedava devredilirken, başka bir konuyla ilgilenilirmi.

 

Türkiye’nin her karış toprağı, yeraltı zenginliklerinin tamamı, daha yüzlerce yabancı şirkete satılmış yada uzun yıllar kiralanmış gibi gözüküyor. Bunların hepsini birden konuşalım, masaya serelim.

 

Yani ağaçların ötesine geçelim ve asıl konuyu konuşalım.

Çünkü, Dinler tarihinde bundan daha büyük günah yoktur. Milletler tarihinde, bundan daha büyük bir vatana ihanet yoktur.

 

Milletin onlarca trilyon dolarlık servetleri, Türkiye'nin her yerinde, bedava yabancı şirketlere devredilmiş.

 

Her dönem devam eden bu ihanet, bu dönemde zirve yapmış.

 

Hiçbir iktidar, siyasetçi masum değil.

Bu olay milletin varlık, yokluk meselesidir.

Günlük siyasetin dışında değerlendirelim.

Dünyaya rezil olmayalım. Altınların, petrollerin, Bor'ların asıl sahibi olan Türk milletine taş taşıtmayalım. Milleti uyutmalarına izin vermeyelim.

 

Bu konuda bilgisi olan herkes olayı masaya yatırsın. Başka bir konu konuşmayalım. 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Kenan ÖZEK Diğer Yazıları