reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İSTANBUL'U AKP ALSA NE OLUR CHP ALSA NE OLUR?
Hamit Tekkanat Hamit Tekkanat
14.05.2019 13:41

31 Mart yerel seçimleri öncesi Cumhur ittifakının gözde sloganı “BEKA” idi. Onlara göre millet ittifakının kazanması ülkemizde beka sorunu yaratacaktı.

 

Seçim bitti; CHP büyükşehirlerde başarılı oldu ama ülkemiz bir beka sorunu yaşamadı. Ne PKK ne de FETÖ artıkları CHP kazandı diye yollara dökülmedi, terör de artmadı. Sonuçta Cumhur ittifakının beka sloganının altının boş olduğu, milleti korkutup oy almak için kullanıldığı ortaya çıktı. Cumhur ittifakı yenilenecek İstanbul Büyükşehir seçiminde umarım ki yine BEKA diye tutturmaz.

 

Oysa şimdi Beka sorununu dile getirmenin tam zamanı, sebep İstanbul seçimi değil, ülkemizin gerçeği, bakınız neden;

 

Türkiye’nin başı büyük dertte; Bu defa tehdit ne PKK ne FETÖ, ne de PYD. En büyük tehdit NATO’da güya müttefikimiz ABD. ABD’nin Ortadoğu’da ne yapacağı belli değil, serseri mayın gibi bir oraya yöneliyor, bir buraya. ABD, İran ambargosunu genişletti, Basra körfezine askeri yığınak yapıyor. Birinci Irak harekâtından sonra ABD, sonraki hedeflerinin Suriye ve İran olacağını açıklamıştı. Irak ve Suriye kaosa sürüklendi, ne barış geldi ne demokrasi. İki ülkenin kaosa sürüklenmesi en büyük zararı ülkemize verdi. Eğer İran’a da benzer bir operasyon yapılırsa ateş çemberinin ortasında kalırız.

 

ABD, Filistin’e yeni bir düzen kurmak için plan yaptı. Önce Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı, sonra da Filistin planı sızdırıldı. ABD Filistin planı yaparken Suudi Arabistan ve Mısır’ı yanına aldı. Müslüman geçinen Arap ülkeleri Müslüman kanı dökülmesine adeta çanak tutuyor.

 

ABD satın aldığımız S-400 füzelerine karşı çıkıyor, üretimine ortak olduğumuz F-35 uçaklarının teslimini engellemekle tehdit ediyor. Aynı ABD, Yunanistan’a hibe olarak 70 helikopter verdi, hem de Ege’de Türkiye’ye karşı kullanmak üzere.

 

ABD Kıbrıs’ın Türklere ait karasularında sondajı engellemek için harekete geçiyor. Dünyanın yeni enerji üssü Kuzey Doğu Akdeniz’de paylaşımın nasıl yapıldığı belirsiz, ancak bizim istenmediğimiz ortada.

 

Suriye’de başımız zaten dertte. Rusya destekli Esat rejimi adım adım İdlip’te ilerliyor. Yeni bir göç dalgası her an kapımızda olabilir.

 

İşte bizim BEKA meselemiz bunlar. AKP ne hikmetse muhalefete işbirliği yapıp bu sorunlarda milli mutabakat yapmak yerine İstanbul’u almak derdinde. Biz gözümüzü içeriye dikmişken kuyumuz kazılıyor. Ülke tehdit altında iken İstanbul’u AKP alsa ne olur CHP alsa ne olur? 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Hamit Tekkanat Diğer Yazıları