reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
Hamit Tekkanat Hamit Tekkanat
10.12.2018 13:25

Her seçim döneminde gürültü ve ses kirliliğinden şikayet ettim. Kirlilik bir yana yapılan masrafların pek çok yoksulun derdine derman olacağını da belirttim. Ülkemde benim gibi düşünen duyarlı insanlar olduğuna sevindiğim bir haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

 

Cumhurbaşkanı seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılması ile ilgili olarak “Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz” dedi. AKP terk edeceğine göre, muhtemel ki diğer partiler de örnek alır da sokak aralarında seyyar satıcı gibi anons yapan ya da marşlar çalıp sokak sokak dolaşan propaganda araçlarından kurtuluruz.

 

Caddelere ve duvarlara asılan fotoğraflar, panolar için harcanan para belki bu sektörden para kazananları üzecektir. Ancak partililer aynı para ile TV ve internette daha fazla propaganda imkanı bulurlar. Cumhurbaşkanının ağzına sağlık zaten böyle bir kararı ondan başka kimse alamazdı.

 

BİZ KOYUN MUYUZ?

 

31 Mart 2019’da belediye başkanlarını seçeceğiz. Hiç kimse seçimlerin adil ve eşit şartlarda yapıldığını iddia edemez. ‘Bağımsız’ yargı, ‘bağımsız’ medya ve denetlenmeyen parti harcamaları devam ettiği sürece seçim sonuçları hep şaibeli olacaktır.

 

Bir yanda devlet ve özel TV’leri kullanan bir parti, diğer yanda sansüre uğramış bir parti, bir yanda devletin ve özel sektörün para gücünü sonuna kadar kullanan bir partinin diğer yanda kısıtlı imkanlarla seçime giren partinin rekabet etmesi mümkün müdür?

 

Partilerde bir de lider saltanatı var ki o ayrı dert. Lider kime “Sen adaysın” derse o aday oluyor. Biz vatandaş olarak seçim yaptığımızı sanıyoruz. Bütün bunlar yetmezmiş gibi şimdilerde ittifaklar işliyor. Bir yanda Cumhur, diğer yanda Millet ittifakı. Bunlar kendi içlerinde anlaşmışlar illeri, ilçeleri paylaşıyorlar. Vatandaş iradesi dışında ittifakın adayına oy verecek.

 

Parti liderleri kusura bakmasın, ben vatandaş olarak çobanın arkasına takılan koyun gibi değilim. İttifak-mittifak anlamam hangi adayı beğenirsem ona oy veririm!! 

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Hamit Tekkanat Diğer Yazıları