reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
DIŞİŞLERİ!..
Kenan ÖZEK Kenan ÖZEK
06.12.2018 11:52

Yaklaşık 20 yıl önce Mısır'a gittiğimde, her gece piramitlerin önündeki açık hava meydanında turistlere, piramitler hakkında bilgi veriliyordu.

 

Yaklaşık 1000 kişi vardı. 50 kişiye yakın Japon turist, yaklaşık 200 kişiye yakın Avrupalı ve diğer ülkelerden turist vardı.

 

Geri kalan yaklaşık 750 kişi Türkiye'dendi.

 

Anlatım Japonca yapıldı, İngilizce yapıldı, Almanca yapıldı ama Türkçe yapılmadı.

Oysa dinleyicilerin dörtte üçü Türk’tü. Ve her zaman Türk turistler, diğer turistlerin toplamından fazla olduğu halde, Türkçe anlatım yapılmıyordu.

 

Bundan çok rahatsız oldum.

Bu beni çok üzdüğü için rehberimizi çağırıp sordum. Neden Türkçe anlatmıyorlar, izleyicilerin çoğu her zaman Türk dedim. Mısır bizim komşumuz ve uzun asırlar bize bağlı olarak yaşayan bir ülke dedim. Halkın tamamında da büyük bir Türkiye sevgisi var, ama burada Türkçe anlatım yok dedim.

 

Rehber dedi ki, bu konu dış işleri bakanlığınca protokole bağlanır. Bizim dış işlerinin böyle bir girişimi hiç olmamış, dedi.

 

Yani arkadaşlar, çok uzun yıllardır, dış işleri bakanlığımız ve yurt dışındaki büyükelçiliklerimizin çoğu, Türk ve Türkçe düşmanlığını hayata geçirmişler.

 

Uzun yıllar boyunca, Türkiye'nin dış işleri teşkilatı ve büyükelçilikleri, mevcut dinci, muhafazakar iktidarlarımızın talebiyle, Türk düşmanlığını yaşatmışlar, beslemişler.

 

Fethullah ve diğerleri, organize bir şekilde dünya çapında Türk düşmanlığı üzerine siyaset yapmışlar.

 

Bugünlere böyle gelindi.

 

Uyanamadık.

BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ
DENİZLİ HABER AJANSI FACEBOOK
Kenan ÖZEK Diğer Yazıları