reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
Türkiye Jeotermal Derneği Meclis Komisyonu, Aydem Yenilenebilir Enerji’ninIsı Merkezi’ni Ziyaret Etti
Türkiye Jeotermal Derneği Meclis Komisyonu, Aydem Yenilenebilir Enerji’ninIsı Merkezi’ni Ziyaret Etti
reklam-7-gelisim-gif.gif
06.07.2021 18:55
Türkiye Jeotermal Derneği Meclis Komisyonu, Aydem Yenilenebilir Enerji’ninIsı Merkezi’ni Ziyaret Etti

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Denizli Milletvekilleri ve Bölge Belediye Başkanları,  Aydem Yenilenebilir Enerji'nin Sarayköy’de faaliyet gösteren Isı Merkezi’ni ziyaret etti.


5 Temmuz Pazartesi günü Jeotermal Enerji Derneği (JED) üyelerinin TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirdiği saha ziyaretleri kapsamında, Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı ve Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha ev sahipliğinde gerçekleşen programa;  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon Sözcüsü Ahmet Çolakoğlu, Komisyon üyeleri Ayhan Altıntaş, Mehmet Erdoğan, Müzeyyen Şevkin, Osman Boyraz, Denizli Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol katıldı.


Ziyaret sırasında Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, jeotermal enerji ile 5 bin konutun ısıtılmasını sağlayan ısı merkezi hakkında komisyon üyelerini bilgilendirdi. 


Ali Yağlı ile birlikte ev sahipliği yapan Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha da, ”Sarayköy ilçe ısıtması bizim için topluma fayda anlamında özel bir önem taşıyor. Isı merkezimizle Sarayköy halkına yılda 4.4 milyon ton kadar sıcak su hizmeti sağlıyoruz. 


üretim için yeterli debi ve sıcaklıkta su gelmediği için şu an odak noktamız Sarayköy’ün ısınması. İlerleyen dönemlerde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için gerekli yatırımlara ve rehabilitasyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.


Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız ise Aydem Yenilenebilir Enerji’nin yatırımlarının değerli olduğunu söyleyerek, “Her türlü ihtiyacınızda, siz yatırımcılarımıza destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ