reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
Gelişim Kolejinden kırılması zor rekor başarı
Gelişim Kolejinden kırılması zor rekor başarı
reklam-7-gelisim-gif.gif
01.07.2021 13:10
Gelişim Kolejinden kırılması zor rekor başarı
Denizli Gelişim Koleji her yıl gösterdiği başarılara bu yıl kırılması zor bir rekor daha ekledi.

 Gelişim okulları bu yıl LGS de 500 tam puanla Türkiye 1.si çıkartırken kitlesel başarıda da Türkiye ortalamasının 333 katı bir başarı yakalayarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.

 DENİZLİ Gelişim öğrencisi Salih Şahin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavından tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan almayı başardı.

6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber Denizli Gelişim Koleji’nde okuyan Salih Şahin, tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldı.

 Aldığı sonuç sonrası ailesini ve öğretmenlerini gururlandıran Şahin, Türkiye birincilerinin arasına girdi. 

Denizli Gelişim Koleji Kurucu Müdürü Mehmet Hayit, okulun öğrencilerinin bir çok başarıya imza atarak yüzde 27’sinin yüzde 0,01 - yüzde 0,08 dilimine girdiğini ifade ederek, 

“Alınan sonuçla beraber Türkiye başarı ortalamasının 333 katı bir başarıdır. Denizli ve Türkiye birinciliğinin yanında kitlesel ve oransal başarıda inanılması güç sıra dışı başarılara imza attık. 

Bu başarının sırrı ise öğrencilerin zekasını, emeklerini ve kabiliyetlerini milli servet olarak görmektir” dedi.
ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ