reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
KARAHAYIT, “TERMAL TURİZMİN” MERKEZİ OLACAK
KARAHAYIT, “TERMAL TURİZMİN” MERKEZİ OLACAK
reklam-22-sinav-reklam.jpg
09.11.2016 12:17
KARAHAYIT, “TERMAL TURİZMİN” MERKEZİ OLACAK

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale’ye yakınlığı ve en önemlisi termal su kaynakları ile özellikle fiziksel tedavi amaçlı gelen turistlere hitap eden, ancak yıllardır yenilenemeyen Karahayıt, artık yeni vizyonu ile misafirlerini ağırlayacak. Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Karahayıt’taki mevcut pansiyonlar ile TOKİ tarafından yapılan yeni pansiyon alanlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

 

İncelemelerde, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Merkezefendi Kaymakamı ve Pamukkale Kaymakam Vekili Şükrü Görücü, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, Kültür ve Turizm Müdür V. Gülsüm Çelebi, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy ile diğer ilgili daire müdürleri hazır bulundu.

 

 

Karahayıt’ta incelemelerde bulunan Vali Altıparmak, ilk olarak mevcut pansiyonları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Şu an faal olarak hizmet veren pansiyon binalarını gezerek işletme sahipleri ile görüşen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, daha sonra TOKİ tarafından yapımında son aşamalara gelinen pansiyon bloklarında incelemelerde bulundu. Vali Altıparmak, harita üzerinde de bölgedeki son durum hakkında bilgiler alarak, mevcut pansiyonların ve inşa edilmiş olan yeni pansiyonların kentsel dönüşüm çerçevesinde en verimli şekilde kullanılması konusunda pansiyon sahiplerinin ve TOKİ yetkililerinin görüşlerini dinledi.

 

 

Daha sonra Pam Otel’de; Pamukkale-Karahayıt Bölgesinin termal sağlık turizmi bölgesine dönüştürülmesi için yapılan toplantıda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyelerinin yapmış oldukları çalışmalar ve geleceğe yönelik projeler hakkında sunum yapıldı. Toplantıda bisiklet yolu, kent ormanı, çevre düzenlemesi ve termal su altyapı çalışmaları ele alındı.

 

 

Pamukkale Belediyesinin bölgeyi içeren projelerini beğenen ve bu projelerin Karahayıt Bölgesinin cazibesini arttıracağını ifade eden Vali Altıparmak, Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e turizme yaptığı katkılar için teşekkür etti.  

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ