reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
Caretta carettaya 3D çene protezi takıldı
Pamukkale Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAM...
Caretta carettaya 3D çene protezi takıldı
reklam-64-reklam-67-golcukler.gif
12.02.2016 10:36
Caretta carettaya 3D çene protezi takıldı
Pamukkale Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde (DEKAMER) yaralı halde bulunan caretta carettaya, cerrahi operasyonla “3D çene protezi” takıldı.

DEKAMER Müdürü Prof. Dr. Yakup Kaska, gazetecilere yaptığı açıklamada, AKUT  ekipleri tarafından geçen yıl temmuz ayında yaralı olarak bulunan Caretta caretta’nın Dalyan-İztuzu’ndaki merkeze getirilerek tedavi altında alındığını belirtti.

“Akut-3” adı verilen caretta carettanın çenesinin büyük oranda parçalandığını, kendi başına beslenmesinin mümkün olmadığını gördüklerini anlatan Kaska, “Uygulanabilecek alternatif tedaviler ve yeni teknolojiler hakkında konuşurken 3D teknolojisinin işe yarayabileceği konusu gündeme geldi. Bu yeni teknoloji Akut-3’ün ait olduğu denizlere özgürce geri dönebilmesi ve bundan sonraki benzeri yaralanmalarda çözüm olabilmesi için denemeye karar verdik. Görüşmeler sonucunda deniz kaplumbağalarında dünyada ilk defa uygulanacak bir yöntemin adımlarını attık” dedi.

Detaylar için: http://caretta.pau.edu.tr/protezoperasyonu.html
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ