reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ODTÜ'YE ULUSLARARASI ÖDÜL...
ODTÜ'YE ULUSLARARASI ÖDÜL...
reklam-71-halici-mobil-reklam_7527ced33c617dcd2c12.gif
18.12.2020 23:41
ODTÜ'YE ULUSLARARASI ÖDÜL...
ODTÜ GV Özel Denizli Okulları lise ve ortaokul öğrencilerinin özverili çalışmaları ile Şubat ayında gerçekleştirdikleri MDMUN Konferansı’nda alınan kararlar, merkezi Cenevre İsviçre’de bulunan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından incelenerek dünyadaki göçmenlerin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik önerilerinden dolayı  “Special Mention” ödülüne layık görüldü. 

Dünyanın 75 farklı ülkesinde, 350 farklı MUN konferansına katılan 20.000’den fazla öğrencinin ortaya çıkardığı çözümleri dikkate alarak inceleyen Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden ODTÜ G.V. DENİZLİ Okullarına iletilen ödül, dünya gençleri ve onların fikirlerine önem vermenin gerekliliğini bir kez daha vurguladı. 

Konu ile ilgili olarak ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları tarafından yapılan açıklamada;

"Dünyanın herkes adına daha güzel bir yer olması için gösterdikleri duyarlılık ve ayrıca Türkiye’de ödül almaya hak kazanan tek okul olarak bizi gururlandıkları için de öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 

 Bu muhteşem başarıya imza atan öğrencilerimizi yürekten kutluyor, öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyoruz." Denildi.
ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ