reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
KÖSE, ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR
KÖSE, ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR
reklam-71-halici-mobil-reklam_7527ced33c617dcd2c12.gif
09.10.2020 13:18
KÖSE, ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR
İYİ Parti Denizli Uluslararası İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sultan Köse Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu.

Ermenistan yaklaşık 30 yıldır kardeş Azerbaycan'ın %20’sini işgal altında tutmaktadır. Bu işgal nedeniyle 1.000.000 kardeşimiz öz vatanlarını, topraklarını terk etmişler ve göçmen olarak yaşamaktadırlar. 

Yine Ermenistan işgal yerlerinden olan Hocalı'da soykırım yapmıştır. 

Tüm dünya; ne soykırım, nede işgal nedeniyle, Ermenistan’a herhangi bir yaptırım uygulamamıştır.

Çünkü Bm'nin güvenlik konseyindeki 5 daimi üyeden 3'ü (ABD, Fransa ve Rusya ki aynı zamanda minsk grubunun 3 eş başkanıdır) Ermenistan'ı koruyup kollayan ülkelerdir.

 Dostlarına güvenen Ermenistan böyle şımarıp her şeyi yapabilirim, her suçu işlerim ama kimse bize bir şey yapamaz anlayışına ulaşmış olup daha ileri giderek işgal ettiği yerler dışındaki AZERBAYCAN topraklarına saldırma cüret ve cesaretini göstermiştir.

 Kardeş AZERBAYCAN ise artık bıçak kemiğe dayandı bir şey yok diyerek bu saldırılara misliyle net bir cevap vermiş, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz diyerek karşı saldırıya geçmiş ve işgal altındaki öz topraklarını kadim topraklarını kurtarma yoluna gitmiştir.

Cephede AZERBAYCAN'a direnemeyen ermeni güçleri füze ve roketlerle AZERBAYCAN'ın onlarca kilometre uzaktaki yerleşim kentlerini vurarak sivil katliamlarına başlamıştır.

 Saldırılar savaş suçudur Kabul edilmesi insanlık adına yüz kızartıcıdır alçaklıktır. 

İYİ Parti olarak Ermenistan'ın yaptığı insanlık suçu olan soykırım, savaş suçu olan sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıları, uluslararası hukuku çiğneyerek AZERBAYCAN'ın toprak bütünlüğünü bozan işgalini, bu saldırıları sebebiyle bölgesel barışı tehlikeye atmasını, binlerce insanın ölmesine ve perişan olmasına sebebiyet vermesini nefretle şiddetle ve en ağır şekilde kınıyoruz.

Can AZERBAYCAN'ımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu içtenlikle, kızgınlıkla haykırıyoruz.
ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ