reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
Olmayan Otobüs Seferine Bilet Sattılar
Olmayan Otobüs Seferine Bilet Sattılar
reklam-71-halici-mobil-reklam_7527ced33c617dcd2c12.gif
07.10.2020 11:50
Olmayan Otobüs Seferine Bilet Sattılar
Obilet internet sitesi üzerinden Metro Turizm’den Denizli-Adapazarı otobüs bileti alan gazeteci Mehmet Şahin Polat, hareket saati gelip garaja gittiğinde o saatte öyle bir sefer olmadığını öğrendi. 

Bir başka firmadan bir saat sonrasına bilet bularak ertesi günkü toplantısına güçlükle yetişen Polat, “Ben mağdur oldum, başkaları olmasın”  dedi. 


Online alışveriş çağımızın bir gereği olmakla birlikte, internetten yaptığı alışverişten dolayı mağdur olanlarla her gün karşılaşmak mümkün.  Bu kez online alışveriş kurbanı bir meslektaşımız oldu.

Obilet sitesi üzerinden 2 Ekim saat 23.00 seferi için bilet alan sürekli basın kartı sahibi meslektaşımız Mehmet Şahin Polat, hareket saatinde otogara gidip de o saatte otobüs perona gelmeyince, Metro Turizm yazıhanesi çalışanlarından, ne o gün ne de daha önceki günlerde o saatte Adapazarı’na öyle bir sefer olmadığını öğrendi.  

Bir başka firmadan 1 saat sonrasına bilet bularak ertesi sabah toplantısına yetişen Polat,  “Kimbilir kaç kişiye o sefer için bilet sattılar. Hastası olan vardır, işi olan vardır. Bu iş çocuk oyuncağı mı? Ben mağdur oldum başkaları olmasın” diye konuştu.


Dönüşte, Obilet ve Metro firmalarını arayarak konuyla ilgili açıklama istediğini belirten Mehmet Şahin Polat şunları söyledi:

“Obilet operatörü; ne için aradığımı bilmediğinden, kayıtlardan bakıp yolculuk yaptığımı onayladı ve seferden memnun olup olmadığımı sordu.

 Durumu izah edince de Metro Turizm’e yönlendirdi.  Metro Turizm operatörü de” Sefer iptal olmuştur, size haber verilmedi mi?” Gibi tahmini söylemlerde bulunup”, “Ücretinizi iade edelim” dedi. Ben de kendisine “Ücret iade olunca her şey halloluyor mu? Dedim. 

 Bence bu bir internet dolandırıcılığı değil, ihmal ve ciddiyetsizliktir. Saati uygun olduğu için o firmadan bilet aldım, fakat aldığıma da pişman oldum.

 Herkes online alışveriş yaptığı siteleri ve seyahat edeceği firmaları iyi seçsin.” 
ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ