reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
CHP İL BAŞKANI AKBABA MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI.
CHP İL BAŞKANI AKBABA MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI.
reklam-22-sinav-reklam.jpg
18.10.2019 13:53
CHP İL BAŞKANI AKBABA MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Muhtarların hem halkın hem de devletin temsilcisi olarak demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirten Akbaba, "CHP Denizli örgütü olarak her zaman muhtarların yanındayız" dedi.

 

Halkın kendisine doğrudan ulaştığı ve halk ile yakından alakadar olan, devlet ile halk arasında diyalog kuran, problemlerin çözümü için çaba sarf eden muhtarların demokrasinin en temel ayağı olduğunun altını çizen Mahir Akbaba, "Muhtarlık kurumu ülkemizin idari yapısında önemli bir yere sahiptir. Seçilmiş kişi anlamına gelen muhtarlar hem halkın hem de devletin temsilcisi görevini başarıyla yerine getirmektedirler. 1829´dan günümüze kadar  muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden katılımcılığın sağlanmasında önemli bir rol üstlenmektedir" diye konuştu.

 

Akbaba, "Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı olarak; yeri geldiğinde mahallelinin ablası, kız kardeşi, annesi ya da abisi, erkek kardeşi, babası olan; seçimle gelen ve sevgiyle devam eden kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü kutluyoruz. Genel Başkan'ımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi, sizler bu toplumum kanaat önderlerisiniz, bizler de gençliğimizle, enerjimizle, fikirlerimizle sizlerin yanındayız" dedi. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ