reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
TÜRKİYE'NİN ÖRNEK SERA BÖLGESİ İÇİN ARSA TAHSİSLERİ YAPILDI…
TÜRKİYE'NİN ÖRNEK SERA BÖLGESİ İÇİN ARSA TAHSİSLERİ YAPILDI…
reklam-22-sinav-reklam.jpg
18.10.2019 13:36
TÜRKİYE'NİN ÖRNEK SERA BÖLGESİ İÇİN ARSA TAHSİSLERİ YAPILDI…

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde bitki üretim (seracılık) tesisi kurulması amacıyla yatırımcı kuruluşlara Vali Hasan Karahan tarafından arsa tahsis belgeleri dağıtım töreni gerçekleştirildi.

 

Törende konuşan Vali Karahan “İnanıyorum ki buraya Denizli’nin ve Türkiye’nin örnek bir sera bölgesi kuracağız” dedi.

 

Valilik konferans salonunda gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,  İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Sarayköy Sera OSB Müdürü Mehmet Yeşilpınar ilgili oda başkanları ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

Törende konuşan Vali Karahan;  “İnşallah hayırlı bir işi tamamlamak üzereyiz. 10-15 yıllık bir hikâyenin sonunda mutlu sona ulaştık.

 

Burada artık teslimatları yapıp sizlerin gayretiyle tahsis belgelerinizi bugün itibariyle vereceğiz. Devletimizin sağladığı kredi imkânlarıyla da bu bölgenin en kısa zamanda ürün vereceğine inanıyoruz. Bölgemiz ve Ülkemiz için önemli bir Sera Organize Bölgesi olarak kurulacağız ileride daha da genişleme şansı olabileceğini düşünüyoruz.

 

İnşallah bunu hep beraber çalışıp gayret ederek neticeyi göreceğiz. Tabi bu duruma kolay gelinmedi. Son iki yılda toparlayıp bu hale getirmek epey yordu bizi. Ama çok şükür bunu da hallettik.

 

Bu ciddi bir yatırım tabi. Devletin 25 milyona yakın bir kaynağı buraya tahsis edildi. Örnek bir çalışma. Hepimiz bu işin olması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Allah bizi mahcup etmesin. Bundan sonra da bereketli hayırlı bir işin tamamlandığını görmüş olacağız. Bundan sonrası artık yatırımcı arkadaşlarımızın gayreti ve becerisiyle olacak.

 

 İnanıyorum ki buraya Denizli’nin ve Türkiye’nin örnek bir sera bölgesi kuracağız. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

 Konuşmanın ardından arsa tahsis belgeleri Vali Hasan Karahan ve protokol üyeleri tarafından yatırımcı kuruluşların temsilcilerine teslim edildi.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ