reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
PAMUKKALE YÖRÜK-TÜRKMEN DERNEĞİNDEN CHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET
PAMUKKALE YÖRÜK-TÜRKMEN DERNEĞİNDEN CHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET
reklam-22-sinav-reklam.jpg
17.10.2019 15:15
PAMUKKALE YÖRÜK-TÜRKMEN DERNEĞİNDEN CHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET

Pamukkale Yörük Türkmen derneği yönetim kurulu başkanı İskender Doğan,Başkan yardımcısı Avni Çelimli,Genel sekreter Durubey Gerekli,Muhasip üye Sami Uyaroğlu,yönetim kurulu üyeleri Ali Özdemir ve Sevgi Tuyji ,CHP il başkanı Av.Mahir Akbaba ya nezaket ziyaretinde bulundu.

 

CHP il başkanı Av. Mahir Akbaba,”Pamukkale Yörük Türkmen derneğinin ziyaretinden mutlu olduk. Kendilerine teşekkür ederiz.

 

CHP olarak yapılacak etkinliklerde, her türlü desteğe hazırız. Etkinliklere de katılmaya hazırız.

 

Ben Sarayköylüyüm..Aynı zamanda yürüğüm.Yörüklüğümle de gurur duyuyorum.

Bu kültürün yaşatılmasında CHP li belediyeler le görüşerek her türlü destek vermek istiyoruz. Özellikle Yörüklerin yaşamının Film olarak çekim yapılmasını çok önemsiyorum.

Daha önceleri  Merkezefendi belediyemiz Buldan da ,köy enstitüleri ile ilgili , filme katkı koydu..Ortaya harika bir film çıktı.

 

Pamukkale Yörük Türkmen derneğinin yapacağı ,YÖRÜK LERİN YAŞAMI İLE İLGİLİ FİLM için ,belediyelerimiz nezdinde girişim yapıp destek veririz.Çekilecek film Honaz da,Babadağ da,Bozkurt ta,Serinhisar da olursa ,oradaki belediye başkanlarımızın desteğinin alınması noktasında ,her türlü çalışmaya hazırım .Yeterki ortaya güzel bir Film çıksın..Kültürel değerlerimiz yaşatılsın “dedi..

 

Pamukkale Yörük Türkmen Derneği başkanı İskender Doğan “Bizler Yörüklük kültürünün öne çıkması, yaşatılması adına güzel çalışmalar yapıyoruz.

 

Bu kültür le ilgili olarak Belgesel hazırlattık..Ortaya güzel bir çalışma çıktı.

Şimdi Yörüklük kültürü ve yaşamı ile FİLM YAPMAK İSTİYORUZ.

Bu filmin yapımında, Değerli CHP il başkanımızın destek verecek olmasını çok önemsiyoruz.

Kendisine yürekten teşekkür ederiz” dedi.. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ