reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
32 FİRMA VE 21 SANAYİ TESİSİ DENETİMDEN GEÇTİ
32 FİRMA VE 21 SANAYİ TESİSİ DENETİMDEN GEÇTİ
reklam-22-sinav-reklam.jpg
08.10.2019 16:34
32 FİRMA VE 21 SANAYİ TESİSİ DENETİMDEN GEÇTİ

Denizli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü atıksu ve baca gazı emisyonlarıyla ilgili denetimlerini arttırdı. Denetimlerde Dalamançayı üzerinde bulunan 32 firma ve 21 sanayi tesisinin bacası denetlendi.

 

Sanayi tesislerinden kaynaklı atıksu ve baca gazı emisyonları ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen denetim ve inceleme faaliyetleri arttı.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından; Büyük Menderes Nehrinin ana kolu Çürüksu Çayı ve Pınarkent bölgesindeki 32 firmada (Fotoğraf 3-4) incelemeler yapıldı. Ayrıca Dalaman Çayı bağlantısı olan Aligöz Tahliye Hattında bulunan 3 adet firmada incelemeler yapıldı.

 

Ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ulaşan şikayetlere istinaden; Denizli sınırları içerisinde faaliyet gösteren sanayi tesislerine ait 21 adet kazan bacasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yeterliliği bulunan ölçüm firması tarafından, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli gözetiminde baca gazı emisyon ölçümleri gerçekleştirildi. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ