reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ MATEMA OKULLARINDA KUTLANDI
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ MATEMA OKULLARINDA KUTLANDI
reklam-22-sinav-reklam.jpg
04.10.2019 14:07
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ MATEMA OKULLARINDA KUTLANDI

Özel Matema Eğitim Kurumları 4 Ekim “DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ”nü anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla büyük bir hassasiyetle kutladı.

 

Gün boyu çocuklar ile birlikte hayvan hakları, sokak hayvanları ve hayvan katliamları ile ilgili konularda bilgilendirilen çocuklar, düzenlenen etkinlikte müzik öğretmeni Mehmet Kazanbal’ın bestelediği “yarınlar” şarkısını hep bir ağızdan söyledi.

 

Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte “hayvanları koruma” panosu ve çeşitli sloganların yazılı olduğu el pankartları hazırladı.

 

  Okulun kurucu müdürü Süleyman Çötel konuşmasında; “hayvanlara şiddete hayır”, “sokak benim yuvam, lütfen anla!”, ”artık beni fark edin” ana başlıklarına değindi.

 

Konuşmasına şöyle devam eden Matema kurucu müdürü Süleyman Çötel; Her canlının, doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Soyları bilinçsizce tüketilen canlılardan sonra, doğada büyük sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Artık günümüzde, nesilleri tükenmekte olan hayvanları korumak için büyük gayretler gösterilmektedir.

 

Sevgili arkadaşlar! Hayvanlara işkence yapmak bir insanlık suçudur. Hayvanlara acımayanların, insanlara hiç acımayacağını söylüyor bilim adamları. Zor durumda kalmış hayvanlara mutlaka yardım etmeliyiz.

 

Kuşların, karıncaların yuvalarını bozmak, yumurtalarını almak çok kötü bir davranıştır. Hayvanları korkutup ürkütmek, sapanla kuş vurmak, şakadan da olsa, istemedikleri gibi davranmak da kötüdür.

 

Bakımını üstlendiğimiz hayvanların yiyeceklerini, içeceklerini düzenli vermeli, aşılarını yaptırmalıyız. Yiyecek artıklarını, hayvanlara veya hayvan besleyicilerine vermeliyiz dedi.

 

Etkinlik, öğrencilerin yaptıkları hayvan kulübeleri ve mama kaplarına su ve mama bırakmaları ile son buldu.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ