reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
PAÜ HASTANESİNE YENİ BİR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
PAÜ HASTANESİNE YENİ BİR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
reklam-22-sinav-reklam.jpg
19.09.2019 14:39
PAÜ HASTANESİNE YENİ BİR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Denizlili hayırsever Bezsan Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Akçay bağışlarına yenisini ekledi; hayırsever ile  PAÜ Hastanesi arasında yeni bir yoğun bakım ünitesinin kısa bir sürede hizmete açılabilmesi için protokol imzalandı.

 

Hayırsever Akçay daha önce Hastanemizin Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde kullanılmak üzere Ventilatör ( solunum )  cihazı bağışlamış ve sonrasında Türkiye’de ilk olan Aritmi merkezini de PAÜ hastanesine kazandırarak hastaların şehir dışına gitmelerinin önlenmesini sağlamıştı.

 

   Bağışlarına devam eden hayırsever Muammer Akçay son olarak Himmet Akçay Girişimsel Pulmonoloji ( Servis ve Yoğun Bakım ) Ünitesinin yapımını üstlendi.

 

Yeni açılan ünite ile Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Kalp Damar Cerrahisi vb. takibi gereken hastaların dahili diğer sorunlarının da hızla tedavi edebilecek donanıma sahip koşullarda bir ünite olacağı;  yoğun bakım ve sonrası tedavileri sağlanarak hastalara en iyi hizmet verileceği bildirildi.

 

 Başhekimlik makamında gerçekleşen protokole PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer. Başhekim Yardımcısı ve Göğüs Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Uğurlu  ve Nöroloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan katıldılar.

 

 Başhekim Prof. Dr. Türkçüer daha önce birçok bağışta bulunan hayırsever Muammer Akçay’a  yeni bağışı için  hayırseverlere örnek olduğu için teşekkür etti.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ