reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ÇİVRİL’DE MADEN OCAĞINA TEPKİ
ÇİVRİL’DE MADEN OCAĞINA TEPKİ
reklam-22-sinav-reklam.jpg
16.09.2019 14:06
ÇİVRİL’DE MADEN OCAĞINA TEPKİ

Çivril’in Gürpınar Mahallesi’nde kurulan maden ocağına tepki gösteren vatandaşlar ocağın olduğu dağa çıkarak eylem yaptı.

 

Çivril’in Gürpınar mahallesinde bulunan kireç ve mıcır ocağının genişlemesine tepki gösteren mahalle sakinleri ocağa çıkarak eylem yaptı. Çivril’in Gürpınar mahallesinde dört yıl önce açılan mıcır ve kireç tesisin kazı alanını genişletme kararına tepki gösteren mahalle sakinleri, ocağın bulunduğu Andık İni bölgesine çıkarak eylem yaptı. Yaklaşık 300 kişinin motosiklet ve araçlarıyla çıktığı alanda maden şirketini istemediklerini belirten köylüler, “Dağımızda maden istemiyoruz” diyerek slogan attı.

 

Uşak’ın Eşme ilçesinde altın çıkaran şirkete ait olduğu belirtilen kireç ve mıcır tesisin dört yıl önce alanda mıcır çıkarmaya ve kireç üretimine başladığını belirten mahalle sakinleri, şirketin kazı alanını büyüteceğini ve daha çok alanı dinamitle patlatacağını iddia etti. maden sahası önünde toplanan yaklaşık 300 kişi mıcır ve kireç alanı yapmak için dağın dinamitle patlatılacağını bununda doğal yaşama ve su kaynaklarına zarar vereceğini belirterek tepkilerini dile getirdi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ