reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
VELİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
VELİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
reklam-22-sinav-reklam.jpg
16.09.2019 14:00
VELİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk , tek tip okul kıyafetleri konusunda velilerden gelen tepkilere sessiz kalmadı , vatandaşlarımızın alım gücü her geçen gün düşmektedir , piyasalarda ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde insanlar yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın eğitimini tamamlama , kıt kanaat geçinerek mali itibarını koruma hesabı peşinde diyen Öztürk , Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na “ Zorunlu Okul Kıyafetleri “ konusunda yazılı soru önergesini verdi  .

 

Geçmiş dönemlerde çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için intihar eden babayı, aldığı kıyafeti pahalı bulduğu için sokakta isyan eden anne’yi gördük hatırlatmalarını yapan Yasin Öztürk, bu okul formalarını kim seçiyor, hangi mağazadan alınacağına karar veren kimler? Neden okul yöneticilerinin zan altında kalmasına sebep olan bu uygulama konusunda bir önlem almıyorsunuz? Velilere bir zorlama, yönlendirme var mı hiç araştırıyor musunuz? Gelen şikayetler neticesinde açılan soruşturma var mı? Sorularını yöneltti.

 

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk; ekmeğinin peşinde olan esnafı, zan altında kalan okul yöneticilerini ve tek isteği evlatlarının eğitim alması olan velileri karşı karşıya getirmeyin, okul formaları konusunda ekonomik ve şaibesiz çözüm üretin çağrısında bulundu.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ