reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
DENİZLİ SANATA DOYACAK
DENİZLİ SANATA DOYACAK
reklam-22-sinav-reklam.jpg
11.09.2019 15:44
DENİZLİ SANATA DOYACAK

Yaren Kültür-Sanat Turizm Derneği, 20 Eylül de, Çatalçeşme oda tiyatrosunda  “Şiir ve türkü gecesi düzenledi.

 

Yaren kültür-sanat ve turizm derneği başkanı İskender Doğan, Denizlimizde bulunan çok değerli sanatçılarımızı, şair-yazarlarımızı Denizli halkıyla, sanatsevenlerle buluşturuyoruz.

Türkü-şiir şölenimize tüm halkımız davetlidir “dedi

 

YARENDER yönetim kurulu başkanı İskender Doğan “Denizlimizin  merkez ,ilçeleri ve köylerinde çok değerli sanatçılarımız,şair-yazarlarımız var..Bunları  derneğimiz çatısı altında topluyoruz.

 

Yetenekli arkadaşlarımızın eserlerini, bilgi ve yeteneklerini sergilemesine fırsat veriyoruz.

Bu değerli arkadaşlarımızın eserlerini albüm ve kliple taçlandırıyoruz.

 

Yarender ,Denizli sanat dünyasının özüdür..Şair-yazarların ortak noktada buluştuğu adrestir.

Bundan böyle İstanbul-Ankara sanatçılarına duyulan hayranlığına karşı ,halkımızı bir de Denizlinin değerlerini  dinlemeye,onların İstanbul sanatçılarından hiçte geride olmadığını görmelerine imkan sağlıyoruz” dedi..

 

İskender Doğan “Yaren kültür-sanat ve turizm derneği bünyesindeki sanatçı ve şair-yazarların ilçe festivallerinde, etkinliklerde yer alması için yoğun bir mücadele veriyoruz.

Biz Denizlinin bu alandaki onuru olmak istiyoruz” dedi

 

İskender  Doğan devamla ”Yaren kültür –sanat ve turizm derneğinin  “Şiir ve türkü gecesinde, Mehmet   Dağal, Hurşit Türkay,Yörük kızı Sultan torun,Aşık Hüseyin Kocakaya,Lazoğlu Süleyman Özbay ve Şevket İren Kızılırmak sazı ve türküleriyle sahne alacaktır.

 

Bekir Çubuk,Sevgi Tuyji,Sebahat şahin,murat Eroğlu,Mehmet Özdemir,Gültekin Şahin,Faruk Özer Didem Çoban,Ali Saruhan Özdemir ,Aysel Menteş ve Adem Çoban şair-yazar olarak sahne alacaktır.Proğramın sunuculuğunu ise Safiye Samyeli yapacaktır “dedi.. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ