reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
reklam-9-alfa.jpg
DENİZLİ’Yİ SUCUĞA DOYURDULAR…
DENİZLİ’Yİ SUCUĞA DOYURDULAR…
reklam-8-800_100y.jpg
08.07.2019 15:18
DENİZLİ’Yİ SUCUĞA DOYURDULAR…

Denizli’de Afyonkarahisarlılar Derneği tarafından bu yıl ilk kez ‘Ekmek arası sucuk döner’ etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 500 kilogram sucuktan hazırlanan 5 bin kişilik ekmek arası sucuk döner etkinliğe katılanlara ikram edildi.

 

İncilipınar Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Denizli Büyükşehir Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Gülay Özcan, DİMSİAD Başkanı Murat Tuncer ve Afyon İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır katıldı.

 

Etkinlikte sanatçılar Zekeriya Şakar, Aysun Şakar ve Ertaş Şakar'ın verdiği konserde Afyon ağırlıklı türküler ve oyun havaları çalındı.

 

 Denizli Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Raşit Özdemir, "Dernek olarak bu yıl büyük bir etkinlik düzenleyelim dedik. İş adamlarımızla, Denizlili yetkililerimizle konuştuk. Etkinliğimize çok büyük destekler aldık. Halkımıza 5 bin kişilik sucuk döner dağıttık. Stantlarımızda Afyon'u Denizli'ye daha iyi tanıtmayı amaçladık. Afyon ve Denizli iki kardeş bir şehirdir. Kız alıp kız veriyoruz. Akraba oluyoruz. İki şehri bir bütün görüyoruz." dedi.

 

 Konuşmaların ardından etkinliğe destek veren protokol üyeleri ve sponsor firmaların yetkililerine plaket verildi.

 

Etkinliğe katılanlara ücretsiz çay ikramı yapıldı. Afyon bölgesine özgü yöresel kaşık oyunlarının oynandığı etkinlik ikramlar ve konserlerle akşam saatlerine kadar devam etti. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ