reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
reklam-9-alfa.jpg
PASVAK BİNLERCE İNSANIN KARNINI DOYURDU
PASVAK BİNLERCE İNSANIN KARNINI DOYURDU
reklam-8-800_100y.jpg
10.06.2019 13:00
PASVAK BİNLERCE İNSANIN KARNINI DOYURDU

Denizli’nin önemli yardım kuruluşlarından olan PASVAK Ramazan ayı boyunca Acıpayam İlçesi başta olmak üzere birçok bölgede verdiği iftar yemekleriyle binlerce insanın karnını doyurdu.

 

Acıpayam ilçesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen depremde evleri zarar gören, çadırda ve konteyner da yaşamlarını sürdüren vatandaşlara yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan Ayı’nda, PASVAK Aşevi aracılığı ile iftar yemeği verdi.  Acıpayam depremi sonrası PASVAK hızlı bir şekilde deprem mahalline ulaşmış ve çadırlara yerleşen depremzedelere üç gün sabah sıcak çorba, akşam ise sıcak yemek hizmeti sundu.

 

Yemek desteğinin yanında birçok konuda da depremzedelerin yanında olduklarını belirten PASVAK yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “Yerel inisiyatiften İlhan Özcan bey, depremzedelerin banyo ve çamaşır yıkama ihtiyaçları için uygun konteyner yapılanmasını temin etmeye çalışırken, yine depremzedelerin bir süre daha sıcak yemeğe ihtiyaçları olduğunu tespitten hareketle Pasvak’ı aramıştır. Ramazan boyunca iftar desteği sağlanması halinde depremzedelerin bu ihtiyaçlarını kendi kendilerine halletmeleri için zaman kazanılacağını düşünmüştür. 

 

İlk sponsoru Denizli Sanayi Odası olan iftar yemeği Ramazan boyunca PASVAK Aşevinde hazırlanıp Acıpayam Kırca köyüne gönderilmiştir. Depremzedelerin yaralarının sarılması ve yalnız olmadıklarını hissettirmek için yemek sponsorları ve PASVAK Yönetim Kurulu bazı akşamlarda köy halkı ile birlikte iftar yapmıştır” dedi.

 

PASVAK yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz , “Başta Denizli Sanayi Odası olmak üzere, Aysiad, Ticaret Borsası, Yerel İnisiyatif Derneği ve Sayın Valimiz Hasan Karahan bu çabaya maddi manevi destek çıktığı için teşekkür ederiz. Organizasyon için Acıpayam Belediye Bakanı Hulusi Şevkan ve Kırca Köyü Muhtarı Naile Kaya da organizasyon desteklerini sağladıkları için ayrıca tebrik ederim. Bu uygulama ile Pasvakhızlı intikal ve sürdürülebilirlik, diğer taraftan olası toplumsal dayanışma için yapılacak katkıların organizasyonu bakımından güzel bir, uygulamalı tecrübe elde etmiştir. 


Denizli, Kırca köyünde toplumsal dayanışmanın güzel bir örneğini vermiştir” şeklinde açıklamada bulundu.

   

Köy muhtarı Naile KAYA “Depremde köyümüzde 15 ev yıkıldı, toplam 80 ev için hasar tespiti yapıldı ve yıkılma kararı alındı. İçinde tuvalet, banyo ve mutfak bulunan 21 metrekarelik 23 konteyner da ve AFAD’ın kurduğu çadırlarda yaşıyor halkımız.. Çadır alanı köye uzak olduğundan dolayı köyde yemek düzenimiz kısıtlı. Her akşam Pasvak Aşevi’nden gelen yemek ile deprem bölgemizde hep birlikte iftar yapıyoruz.


 İftar sonrası her akşam sırayla konteynerin birinde toplanıp çay içip sohbet ediyoruz. Bu şekilde birbirimize destek olmaya yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Yemek destekçileri arasında bulunan Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Odası, Denizli Valimiz Sayın Hasan KARAHAN’a,Yerel İnisiyatif Derneği ve AYSİAD’ a teşekkür ederiz. Her akşam bize sıcak yemek gönderen Pasvak Aşevi’ne ayrıca gönülden teşekkür ederiz” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

 

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ