reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
reklam-9-alfa.jpg
ODTÜ DENİZLİ OKULLARI ÖĞRENCİLERİ DOĞA VE BİLİM KAMPINDA…
ODTÜ DENİZLİ OKULLARI ÖĞRENCİLERİ DOĞA VE BİLİM KAMPINDA…
reklam-8-800_100y.jpg
29.05.2019 15:58
ODTÜ DENİZLİ OKULLARI ÖĞRENCİLERİ DOĞA VE BİLİM KAMPINDA…

 ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Ortaokulu 4 ve 5.sınıf öğrencilerimizle 25-26 Mayıs tarihlerinde Bağbaşı Yaylası Teleferik Kamp Alanında, 1 gece 2 gündüz olmak üzere Bilim kampı düzenledi.

 

. “Doğa ve Bilim Kampı” programı ile öğrencilere, doğayı yakından tanıma fırsatı sunularak, Astronomi bilimi alanında yapılan çalışmalar ile gökyüzünü yakından incelemeleri sağlandı.

 

Bu kamp sayesinde öğrenciler, bilimi değişik boyutlarıyla ele almayı, bilimin sürecini, doğasını, diğer alanlarla ilişkisini fark etmeyi, doğadaki zevkli etkinliklerle tanımış, bilimsel süreç becerilerini geliştirmeye çalıştı.

 

Bu tür projelerin oluşturulması ve gerçekleştirilmesi, öğrencilerin bilime ve bilimin doğasına olan bakış açılarında olumlu gelişmeler sağlamasına, aynı zamanda öğrencilerin temel ve üst düzey bilimsel süreç becerilerini kazanmalarına, hayat boyu araştıran, analiz eden, karşılaştıkları sorunlara çözümler üretebilen bireyler olarak yetişmelerine de katkıda bulunuyor.

 

Açık havada gerçekleştirilen etkinlik, çocuğun fiziksel gelişimine katkıda bulunduğu gibi çocukta doğayı takdir etme, onu koruma bilinci geliştiriyor. Her şeyden önemlisi, işbirliği ve paylaşmanın önemli bir örneği olan kamp alanında yeni dostluklar kurularak, unutulmaz anılar yaşanıyor. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ