reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
reklam-9-alfa.jpg
UĞUR OKULLARINDA BAHAR ŞENLİĞİ
UĞUR OKULLARINDA BAHAR ŞENLİĞİ
reklam-8-800_100y.jpg
21.05.2019 14:12
UĞUR OKULLARINDA BAHAR ŞENLİĞİ

4. Geleneksel Bahar Şenliği ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Denizli Uğur Okullarında coşkuyla kutlandı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören okul korosu, zeybek gösterisi eşliğinde Fen lisesi Müdür yardımcısı Veli Tozan'ın konuşması ile devam etti. Tozan, "Bugün, Kurtuluş Savaşı sürecinin başladığı günün 100. yıldönümü. Atatürk, tam bir asıl evvel bugün Samsun'a ayak bastı ve Milli Mücadele'yi başlatma işine girişti. 19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için sizlerle bir bilgi paylaşmak isterim.

 

Bir ansiklopedi için Atatürk'ün biyografisi istenir. Özellikle doğum tarihi sorulur. Zübeyde Hanım 1881 yılının sıcak bir ayında doğduğunu söyler. Ancak Atatürk sonradan bunu Afet İnan'a anlatırken 'Neden bu tarih 19 Mayıs olmasın?2 demiştir. Bundan sonra kendisine doğum gününü soranlara 19 Mayıs cevabını verir. 19 Mayıs Atamızın doğum günüdür. Cumhuriyet gençlerinin bayramıdır." dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ının 100 yılına özel tüm Türkiye'de ki Uğur'lu öğrencilerinin yazdığı "Atatürk'e Uğurlu Kalplerden Öyküler" kitabın geliri Darüşşafakaya bağışlayarak bir katkıda bulundu.

 

Denizli Uğur Okulları tarafından hazırlanan etkinlikler öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağladı. Düzenlenen çeşitli oyun aktiviteleri, öğrenci topluluklarının hazırladığı oyun ve eğlenceler ile yarışmalarla etkinliklerin tadını çıkaran öğrenciler, çeşitli standlarla buluşturularak doyasıya eğlendi. Oyun aktivitelerin de dereceye giren öğrenciler madalyalar verildi.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ