reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
PEV’DE YEKTA KOPAN’LA UNUTULMAZ SÖYLEŞİ
PEV’DE YEKTA KOPAN’LA UNUTULMAZ SÖYLEŞİ
reklam-22-sinav-reklam.jpg
15.05.2019 10:28
PEV’DE YEKTA KOPAN’LA UNUTULMAZ SÖYLEŞİ

Özel PEV Fen Lisesi öğrencileri ünlü yazar, seslendirme sanatçısı ve program sunucusu Yekta Kopan’la buluştu.


28 Mart 1968’de Ankara’da doğan ve günümüze kadar yazdığı birçok roman ve öykünün yanında, sinemada 50’den fazla karaktere sesiyle hayat veren sanatçı; PEV öğrencileriyle edebiyattan sinemaya, okuma ve yorumlamadan yaratıcı yazarlığa kadar sanatla ilgili birçok konuda keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 

Başarılı sanatçı çocukluğunda edebiyatla ve “yazma”yla nasıl tanıştığını ve edebiyatın o zamanlar kendisi için ne ifade ettiğini anlatırken daha yedi yaşındayken başladığı seslendirme sanatındaki tecrübelerini de öğrencilere aktardı.

Hangi alanda olursa olsun “okuma”nın vazgeçilmez bir tutku olduğunu; kişinin kendisini, hayatını ve diğer insanları anlamak için en güzel ve en etkili yolun yine “okumak” olduğunu belirten Kopan, bu konuda kendisine PEV’li öğrenciler tarafından yöneltilen soruları da büyük bir içtenlikle yanıtladı.

Öğrencilerin yıl boyunca okudukları ve devamında yaratıcı yazma çalışmaları yaptıkları, sanatçıya ait olan “Bir de Baktım Yoksun” ve “Kediler Güzel Uyanır” adlı kitaplarla ilgili sorularını da yanıtlayan Yekta Kopan, bu kitapların ortaya çıkış sürecini öğrencilerle paylaştı.

Söyleşinin sonunda kitaplarını imzalatan ve Yekta Kopan’la eğlenceli bir sohbet içinde olan PEV öğrencileri,sanatçıyla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ