reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
SANCAR; YSK GÜVENİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR
SANCAR; YSK GÜVENİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR
reklam-22-sinav-reklam.jpg
07.05.2019 13:28
SANCAR; YSK GÜVENİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesi Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen CHP Denizli Milletvekili, TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyesi H. Teoman SANCAR, YSK’nın bu kararla Millet nezdinde güvenilirliğini yitirdiğini açıkladı.

 

AKP’nin Belediyeleri gelir ve rant kapısı olarak gördüğünü de belirten Sancar, Babadağ Belediye Başkanın seçimden bir gün önce kestirdiği 28 Bin liralık kebap faturası işe Çivril Belediye Başkanın Ankara’da milletvekilleri ile yedikleri 900 TL’lik mantı yemeğinin faturasının da Çivril Belediyesine kestirilerek halkın paralarının çarçur edildiğini söyledi.

 

Sancar konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

 

 

“Çok Değerli Basın Mensupları;

 

Öncelikle sizlerin ve Değerli Denizlili Hemşerilerimizin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyor Milletimize ve Memleketimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu arada vatanı milleti uğruna canını veren şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tabiki Ramazan Ayı birliğin beraberliğin sevginin saygının ve en önemlisi dürüstlüğün ayıdır. Bu sebeple kul hakkı helal ve haram bu ayda çok daha önemle hatırlanır ve özen gösterilir.

 

31 Mart Yerel Seçimleri üzerinden bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen maalesef iktidar partisi ve küçük ortağı ısrarla seçim sonuçlarını kabullenmek istemiyorlar hatta kazandığımız net olmasına rağmen verilen Mazbataların iptaline ilişkin adeta saldırıya devam ediyorlar. YSK dün gece tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır. Kararın hukuki dayanaktan yoksun olduğu tamamen keyfi alındığı o kadar açık ki, madem Sandık Kurulu Başkanları yasal değil o zaman aynı sandıktan çıkan Belediye Meclis Üyeleri neden geçerli oluyor aynı sandıktan çıkan İlçe Belediye Başkanları nasıl geçerli oluyor.

 

Bu kararla hak hukuk adalet adeta ortadan kaldırılmış tamamen taraflı olan YSK Milletimizin gözünde inanılırlığını yitirmiştir. Aslında bu yanlı karar milletimize verilmiş ağır biz ceza olmuştur. Peki neden AKP ve cumhur ittifakı ısrarla belediyelerin yönetimini teslim etmek istemiyor! Size birkaç örnekle açıklayayım;

 

AKP’li Pamukkale Belediye başkanı kendi kafasından bir seyir tepesi projesi ortaya atıyor Belediye Bütçesinin neredeyse yarısından fazla bir harcama yapılıyor yani Pamukkale halkının vergileriyle beslenen bir fantezi proje ne başı belli ne de sonu belli ve sonucunda trilyonlar akıtılıp ortaya çıkmayan Pamukkale halkına hizmet sunamayan bir israf… 

Yine Merkezefendi Belediyesinde depoda kalan üzerine kurumun değil kişilerin isminin olduğu toplar birer israf örneğidir.

 

Genel Başkanımızın Çubuk’ta Şehit cenazesinde uğradığı linç girişimine tüm Türkiye tek yürek kınama gönderirken Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında hiçbir arlanma yaşamadan iki kez ısrarla “hak etti” diye haykıran AKP'li Güney belediye başkanı, sen Ramazan’da utanmadan çıkıp Güney halkına birlikten beraberlikten barıştan sevgiden ve Hak’tan hangi yüzle bahsedebileceksin merak ediyorum.

 

AKP’li Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25/Temmuz tarihli 900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18/Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturaları var. Faturaların açıklaması şöyle; “ AKP Milletvekilleriyle yenilmiş akşam yemeği, AKP’li Milletvekiliyle yenilmiş öğle yemeği”..Yani Çivril belediyesi Belediyenin ve Çivrilli vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan Belediye bütçesinden  Ankara’da Milletvekilleriyle yemek yemiş.

 

Başkan keşke bana misafir olsaydı vallahi ona Mecliste göveç pilav ikram eder ağırlamaktan mutlu olurduk…

 

Yine ortada  başka Ak Partili belediye olan Babadağ Belediyesine kesilmiş toplam bedeli  28.500 TL ‘lik Yemek Bedeli faturaları var ! Bu yemeklerin de kimlerle hangi AKP’lilerle yendiğini bilmiyoruz ama pes diyoruz sadece pesss!...  Babadağımızın belediye bütçesinden emeğin faturası ödenir de yemeğin faturası ödenmez ve asla ödenmemelidir. Bu yasal değil, etik değil, helal hiç değil!

 

 

Geçtiğimiz yıl içinde tarafıma gelen bir vatandaşımızın AKP’li Acıpayam Belediye Başkanı’nın kardeşi ile yaptığı konuşma insanın kanını donduracak derecede cüretkar. Acıpayam Belediyesinin İlaçlama işini yapan firma sahibinden belediye başkanının kardeşi telefonla konuşuyor ve resmen abisinin masrafları olduğunu Belediyeden yapılacak olan İlaçlama faturasından kendisine avanta vermesini istiyor. İstemiyor hatta ısrar ediyor ve kendisine pay verilemezse ödeme yaptırmayacağını iddia ediyor.

 

Sevgili Dostlar Değerli Basın Mensupları işte AKP belediyelerinde maalesef böyle bir çok örnek göstermek mümkün ama bizlerin Sosyal Belediyecilik anlayışımızda bu tarz menfi davranış ve harcamaların asla olmaması ilkemizdir..Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çıktığımız Merkezefendi, Bozkurt, Serinhisar ve Babadağ Belediyelerimizde insana saygı duyan yüreklere kalplere dokunan bir anlayış 31 Marttan bu yana Millet İtifakımız ile birlikte başlamış bulunmaktadır.Hiç kimse örgütsel birliğimize, millet İttifakı birliğimize halel getirmeye çalışmasın asla başaramaz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız paylaşım da Partimizin ve tüm Dava Arkadaşlarımızın Millete hizmet yolunda net bakış açısıdır.

 

Merkezefendi Belediye Başkanımızın ve İlçe Başkanımızın Milletvekilinden farklı düşüncesi asla olmaz bizlerin tek ilkesi Sayın Genel Başkanımızın da altını net çizdiği söylemdir, O da ;” CHP KİŞİSEL MENFAATLERİNİ DÜŞÜNENLERİN DEĞİL,TOPLUMSAL ÇIKARLAR İÇİN MÜCADELE EDENLERİN PARTİSİDİR.” İşte bu paylaşımımdaki etiketimiz bizlerin aynı anlayışının göstergesidir.

 

Onun için Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan kardeşimiz mutlu, umutlu ve huzurlu bir Merkezefendi İlçesi için bir şans bir umut ve bir ışıktır. Daha yeşil ve daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir Merkezefendi için heyecanla koşturan kardeşimizin attığı her adımın arkasında aldığı her kararın yanındayız. “

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ