reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İNGİLİZCE İNTERAKTİF TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ
İNGİLİZCE İNTERAKTİF TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ
reklam-93-1000x252.jpg
28.03.2019 17:26
İNGİLİZCE İNTERAKTİF TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

Dünya Tiyatrolar Günü Kutlamaları Çerçevesinde 100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu’nda İngilizce İnteraktif Tiyatro Oyunu Sergilendi

 

100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu İngilizce zümresi tarafından organize edilen, Tiyatro Fil ekibinin sergilediği “Joey’s Adventures’ adlı oyunda İngilizce Dil Bilgisi, Hayvan Sevgisi, Paylaşma Yardımseverlik gibi değerler eğitimi temaları da sergilendi.

 

Öğrencilerin tiyatro oyuncularıyla karşılıklı İngilizce diyalog kurmaları; ikinci bir dil öğrenmedeki ilginin artması, iletişim becerilerinin geliştirilip kendilerini ifade yeteneklerinin arttırılması, dilde çok yönlü düşünebilmenin sağlanması gibi birçok faydaları oluyor.

 

Sergilenen oyunda; Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder.

 

Yabancı dil ağırlıklı sınıf uygulaması bulunan 100.Yıl Mehmetçik Ortaokulunda, bu etkinlikle hem Dünya Tiyatrolar günü kutlandı hem de İngilizce İnteraktif Tiyatro oyununda Denizli de bir ilke imza atıldı.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ