reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İMAR BARIŞINDAN FAYDALANAN KAÇAK YAPILAR DENETİMDEN GEÇİYOR
İMAR BARIŞINDAN FAYDALANAN KAÇAK YAPILAR DENETİMDEN GEÇİYOR
reklam-93-1000x252.jpg
14.03.2019 22:49
İMAR BARIŞINDAN FAYDALANAN KAÇAK YAPILAR DENETİMDEN GEÇİYOR

Denizli Valiliği şehrimizde imar barışından faydalanan kaçak yapıların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetçileri tarafından denetimlerine başlandığını açıkladı.


Valilikçe yapılan açıklama;

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden Bakanlık Denetçileri ile birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İdari ve Teknik personellerinin katılımıyla İlimizde bulunan doğal sit alanları ve Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde halen kaçak durumda bulunan yapılar ile 31.12.2017 tarihinden sonra inşa edilen ve imar barışından faydalanan yapılar denetlenerek rapor edilmiştir.

               

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatıyla, ülkemiz genelinde sorumluluk sahalarında bulunan hassas alanların (doğal sit alanlar, özel çevre koruma bölgeleri) denetimleri sürdürülmekte olup, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanununun aykırı yapılaşmalar ile ilgili ceza ve kovuşturmaya ilişkin hükümler titizlikle uygulanmaktadır.

 

                Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ