reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
YÖRÜKLER, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTACAK
YÖRÜKLER, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTACAK
reklam-93-1000x252.jpg
13.03.2019 16:44
YÖRÜKLER, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTACAK

Denizli Yörükleri Derneği, tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma etkinlikleri kapsamında, tüm şehitler için mevlit okutulacak. Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, 17 Mart Pazar Günü saat 11.00 ile 12.00 saatleri arasında toplu olarak Asri Mezarlık’ta bulunan şehitliğin ziyaret edilerek, Kuran’ı Kerim okutulacağını, 13.00- 15.00 Saatleri arasında da Fatih Kapalı Pazaryeri’nde mevlit okutulup yemek verileceğini söyledi.

 

Dernek olarak her yıl Şehitler Haftası etkinliklerinde mevlit okuttuklarını belirten Başkan Ceylan, “Hayırseverlerimizin ve dernek üyelerimizin desteğiyle bu yılda şehitlerimizin aziz ruhları için mevlit okutacağız. Şehitlerimiz sayesinde vatanımızda rahat ve huzur içinde yaşıyoruz. Onlara ne yapsak haklarını ödemeyiz. Allah onlardan razı olsun. Mekanları cennet olsun.

 

Etkinliğimiz 17 Mart Pazar günü yapılacak. Fatih Kapalı Pazaryerinde toplanıp, konvoy halinde Asri Mezarlıkta bulunan polis ve asker şehitliğimizi ziyaret edeceğiz. Orada Kuran-ı Kerim ve dualar okunacak. Öğle saatlerinde de yine Fatih Pazaryerinde mevlidi şerifimizi okutacağız.

 

Mehter takımımız konser verecek. İkramlarımızı yapacağız. Herkesi şehitlerimiz için düzenlediğimiz mevlidimize ve toplu yapılacak duaya katılmaya davet ediyoruz. Allah hayırlarımızı kabul etsin. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ