reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
DİMSİAD BAŞKANI TUNCER; ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”
DİMSİAD BAŞKANI TUNCER; ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”
reklam-93-1000x252.jpg
11.03.2019 16:03
DİMSİAD BAŞKANI TUNCER; ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

DİMSİAD Derneği Başkanı Murat Tuncer İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yılı münasebetiyle yayınladığı mesajında; “ kutlu zaferi İstiklal Marşı’na nakşeden Mehmet Akif Ersoy; her eseriyle vatanını en iyi şekilde anlatan ve yeri doldurulamayan bir kalem olarak adını tarihimize altın harflerle yazdırmıştır” dedi

 

Tuncer yayınladığı kutlama mesajında;

 

“Türk toplumunun istiklalinin, milletimizin azim ve sabrının sembolü, ortak sevdamız ve en kıymetli ortak değerimizin 98. Yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Değerli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un mısralarında milli ve manevi değerlerimiz,hedeflerimiz,Türk askerinin fedakârlığı ve yürekliliği, Türk halkının bağımsızlığa,yurduna ve dinine bağlılığı çok net şekilde ifade edilmiştir.

 

12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen marşımızın kabulünden sonra kıymetli şairimize verilen beş yüz liralık ödülün, Mehmet Akif Ersoy tarafından yoksul çocuk ve kadınlara iş öğreterek yoksulluklarına son vermek için kurulan ''Darülmesai''ye bağışlaması da ayrı bir fedakarlık örneğidir.

İstiklal marşımızın kabulünün 98. Yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizde emeği gecen tüm kahramanlarımızı derneğimiz olarak saygı ve minnetle anıyoruz. Değerli şairimizin de dediği gibi ''Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın''...” dedi

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ