reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ALMANYA’DAN GELEN OBEZ ÜÇ KIZ KARDEŞ DENİZLİ’DE AMELİYAT OLDU
ALMANYA’DAN GELEN OBEZ ÜÇ KIZ KARDEŞ DENİZLİ’DE AMELİYAT OLDU
reklam-93-1000x252.jpg
20.02.2019 14:28
ALMANYA’DAN GELEN OBEZ ÜÇ KIZ KARDEŞ DENİZLİ’DE AMELİYAT OLDU

Almanya’da yaşayan morbid obez üç kız kardeş Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

 

Üç kız kardeş, sürekli diyet yapmış ancak sahip oldukları kalp ve akciğer sorunları nedeniyle fazla kilolarından kurtulmayı başaramamışlardır. PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Muhammed Raşid Aykota ile  ile irtibata geçen aile Almanya’dan Denizli’ye ameliyat olmak için geldiler.

 

Başarılı geçen kapalı tüp mide (laparoskopik sleeve gastrektomi) operasyonu sonrası hastalar 1 saat sonra ayağa kalkıp yürüdüler ve 3. Günde taburculuk sonrası bir hafta Denizli’de tarihi ve turistik yerleri özellikle Pamukkale’ yi gezip tekstil bölgesi olan Denizli’de alışverişlerini yapıp ülkelerine geri döndüler.

 

Almanya’da yaşayan Pınar Arman Kalender, (30), Burcu Kalender (27) ve Eda Kalender (22) kardeşlerin hem fazla kiloları hem de ailesel pıhtılaşma sorunları nedeniyle ciddi sağlık sorunları vardı. 30 yaşında ve 145 kg ağırlığındaki Pınar hanımın yüksek tansiyon ve uyku apnesi mevcuttu. Burcu hanımın Epilepsi, Kalp Kapak problemi ve guatr hastalığı vardı. Eda hanımın ise kronik astım ve kalbinde delik vardı. Daha önce uzun yıllar diyet ve egzersiz programları ile fazla kilolarından kurtulmayı başaramayan hastalar son çare obezite ameliyatı olmaya karar verdiler.

 

Operasyonları gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Muhammed Raşid Aykota,  yaptığı açıklamada ‘’üç kız kardeş morbid obezite ve tıpta Faktör V  Leiden mutasyonu olarak adlandırılan genetik pıhtılaşma problemi nedeniyle yurtdışında ameliyatlarının riskli olması sebebiyle yapılamayacağını, bu sebepten dolayı hastaların daha önce birçok merkezle görüştükten sonra tarafımıza başvurmaları üzerine gerekli ön  hazırlıkları yaparak 3 kız kardeşin mide küçültme ameliyatını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik.’’ dedi.

 

 

Metabolik Cerrahi Uzmanı Dr Muhammed Raşid Aykota "Hastanemizde obezite ameliyatları yaklaşık 10 yıldır güvenle yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığınca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Ege ve Akdeniz Bölgelerinde tek Üniversite Hastanesi olmayı başardık. Son yıllarda yurt dışından ülkemize ameliyat olmak için gelen hastaların tercih merkezi olmanın gururunu yaşıyoruz

 

Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı alanında Yetki Belgesi alan ilk üniversite hastaneleri arasında olmaktan, ISO 9001-2015 Kalite Belgesi ile tescilli hastanemizde hem yurt içi hem de yurt dışı hastalarımıza sağlık hizmeti sunmaktan gururluyuz.

 

Hastanemiz açıldığı günden itibaren kalite politikamız çerçevesinde turistlerimizin sağlığını önemseyen bir kurumduk; şimdi yetki belgesi ile tescillenerek sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastalarımıza da daha iyi hizmet vereceğimiz için mutluyuz. Bu konuda desteğini esirgemeyen Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür ederiz. Tüm bölgemize hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ