reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
HAYIRSEVER İŞ ADAMINDAN SERİNHİSAR İLÇESİNE 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU
HAYIRSEVER İŞ ADAMINDAN SERİNHİSAR İLÇESİNE 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU
reklam-93-1000x252.jpg
15.02.2019 22:42
HAYIRSEVER İŞ ADAMINDAN SERİNHİSAR İLÇESİNE 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU

Hayırsever iş adamı Mehmet Atik tarafından yaptırılan Serinhisar 1 Nolu Mehmet Atik 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun açılışı Vali Hasan Karahan ve Denizli Milletvekili Şahin Tin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Açılış törenine Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Öztürk yaptığı konuşmada Denizli’de 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 478 personel ve 104 ambulansla Acil Sağlık Hizmetlerini sunduklarını söyledi ve şöyle devam etti: “Bugün il olarak vakaya ulaşma süremiz ve 4 dakika 18 saniye olup gerçekten çok iyi düzeydedir. Kırsalda ise 12 dakika 22 saniye ile Türkiye genelinde çok iyi yerde olduğumuzu söylemek mümkün. Tabi burada özveriyle çalışan sağlık personellerimizi unutmamak lazım. 478 çok kıymetli arkadaşım sahada kesintisiz sizlere sağlık hizmeti sunuyor.”dedi.

 

Vali Hasan Karahan da; “Son yıllarda sağlıkta Türkiye bir devrim yaptı. Bunu bütün dünya biliyor hatta bunu nasıl yaptınız diye gelip soranlar oluyor. Gerçekten 20 – 30 yıl önce bu imkanlarınız olacak deseler inanamazdık. Türkiye’nin sağlık konusunda bu kadar kolay ulaşılabilir, bu kadar rahat imkanlara kavuşabileceğimizi inanmıyorduk. Bir vakaya 4 dakikada ulaşabiliyorsak bu dünyada ulaşılması zor bir başarıdır. Sağlık teşkilatımızı tebrik ediyorum. Milletimiz ve devletimiz bir olunca aynı amaca aynı hedefe doğru yürüyünce altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok.

 

 Görüyorsunuz halkımızın 24 saat sağlığının emrinde olacak 112 Acil Sağlık İstasyonun arsasını Serinhisar Belediyesi temin etti. Hayırseverimiz de ciddi bir meblağ ayırarak binanın yapımını üstlendi. Hayırsever iş adamı Mehmet Atik’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hayırsever Mehmet Atik ve Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş’a plaket takdim töreninin ardından kurdele kesimi yapılarak 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmete açıldı.

 

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ