reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İMO’DA DEPREM YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ
İMO’DA DEPREM YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ
reklam-8-800_100y.jpg
11.02.2019 12:48
İMO’DA DEPREM YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi, 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmelik Eğitimlerine devam ediyor. Sta4CAD programının üreticilerinden olan Dr. İnş.Müh.Reza Torkan, programın yeni yönetmelik ile güncelleşmiş halini İMO üyelerine tanıttı.

 

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nde, Dr. İnş. Müh. Reza Torkan` ın sunumuyla, "TBDY-2018` e Göre Sta4CAD Örnek Statik Proje Tasarım, Analiz ve Yorumlaması"  Semineri gerçekleştirildi. Sta4CAD programının üreticilerinden olan Reza Torkan, programın yeni yönetmelik ile güncelleşmiş halini İMO üyelerine tanıttı. Ayrıca 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği` n de ki maddeleri, örnekler göstererek incelemelerde bulundu.

 

İMO üyelerinin yoğun katılım gösterdiği seminerde, program üreticisine, gerek yeni deprem yönetmeliği, gerekse Sta4CAD programı hakkında sorularını sorma fırsatı yakaladılar. Programın yazılımında işin mutfağında olan Reza Torkan, tüm sorulara yanıt vermesinin yanında, statik proje tasarımı konusunda püf noktalarına da deyindi.

 

Soru-cevap bölümünün ardından, İMO Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, Dr. İnş. Müh. Reza TORKAN` a teşekkür plaketini takdim etti ve verimli geçen seminer için tekrarlarının yapılması konusunda Sayın Tarkan’dan söz aldı.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ