reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ÇAL’DA “YAYA GÜVENLİĞİ” SEFERBERLİĞİ
ÇAL’DA “YAYA GÜVENLİĞİ” SEFERBERLİĞİ
reklam-8-800_100y.jpg
06.02.2019 14:01
ÇAL’DA “YAYA GÜVENLİĞİ” SEFERBERLİĞİ

Ülkemizde yılda 7 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği trafik kazalarına çözüm bulabilmek için güvenlik önlemlerinin yanı sıra farkındalık arttırıcı kampanyalarda başladı.

 

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Denizli’nin Çal ilçesinde de, “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” isimli etkinlik yapıldı. Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bizim bölgemizde de sık sık yayalar trafikte seyir halinde olan araçlar tarafından çarpıyor. Bu önemli konuda herkes duyarlı olmalıdır” dedi.

 

“Öncelik hayatın, öncelik yayanın” isimli etkinlik Çal Gazi İlkokulu’nun önünde yapıldı. Denizli-Çal karayolu üzerinde yapılan etkinliğe Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, Emniyet Amiri Ergül Taşkıran, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Oğuz Şentürk, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Trafikte seyir halinde olan sürücülere "Yaya Öncelikli Trafik" kapsamında hazırlanan kataloglar dağıtıldı. Öğrencilere yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

“BİZİM KAYIPLARI BAŞKA ÜLKELER SAVAŞLARDA VERMİYOR”

 

Türkiye’nin her köşesinde eş zamanlı olarak etkinliğin düzenlendiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, “Belediyemiz okul çıkışlarında fiziki tedbirlerini aldı. Ancak, trafikte güvenlik için bu da yetmez. Sürücüler, yayalar herkes konuya duyarlı olmalıdır. Ülkemizde yılda 7 bin kişi trafik kazalarında ölüyor, 300 bin insan yaralanıyor. Bu kayıpları batı ülkeleri savaşlarda vermiyor.

 

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bizim bölgemizde de sık sık yayalar trafikte seyir halinde olan araçlar tarafından çarpıyor. Son olarak Süller’de bir yayaya otomobil çarptı. Bu önemli konuda herkes duyarlı olmalıdır. Çal’da başlayan yaya ve trafik güvenliği seferberliğinin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini arzuluyoruz” dedi.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ