reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
SARAYKÖY MESLEK YÜKSEK OKULU YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR
SARAYKÖY MESLEK YÜKSEK OKULU YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR
reklam-22-sinav-reklam.jpg
30.01.2019 20:58
SARAYKÖY MESLEK YÜKSEK OKULU YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR

Sarayköy Belediyesinin yapımını üstlendiği, Pamukkale Üniversitesinin de destek verdiği Sarayköy Meslek Yüksek okulunun yeni binasının inşaatında sona gelindi. 


Meslek Yüksek okulu binasında Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Binanın planlaması ve yapımı dahil birçok konuda Başkanımız büyük emek verdi. Meslek Yüksek okulunun yeni ve modern binasını şehrimize kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.


Sarayköy Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımına başlanan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksek okulu binasında son aşamaya gelindi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, büyük ölçüde tamamlanan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksek okulu binasında Başkan Ahmet Necati Özbaş ile birlikte incelemelerde bulundu. 


MYO binasının son hali hakkında proje ekibinden bilgi alan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bahçe ve peyzaj çalışmaları ile ilgili Başkan Ahmet Necati Özbaş ile istişare etti.


Öğrencilerimiz Daha Nezih Ortamda Eğitim Sürdürecek

Sarayköy MYO’nun Sarayköy ve Denizli adına büyük kazanım sağlayacağını belirten Rektör Hüseyin Bağ, “Başkanımızın hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sarayköy Meslek Yüksek okulu binasına öncelik verdiğini ve bizim de destek vermemizi istemişti. 


Biz de başkanımıza destek için söz vermiştik. Binanın planlaması ve yapımı dahil birçok konuda Başkanımız büyük emek verdi. Meslek Yüksek okulunun yeni ve modern binasını şehrimize kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Üniversitemize, ilimize, ilçemize çok güzel bir bina kazandırdı. Bundan sonra burada öğrencilerimiz çok rahat ve nezih ortamda eğitim öğretimlerini sürdürecek.” diye konuştu.


Sarayköy Hayaline Kavuşuyor

Sarayköy’ün yıllardır özlemini kurduğu Meslek Yüksekokulu hayaline kavuştuğunu kaydeden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy’ün yıllardır beklediği bir meseleydi. Rektör Hocamızın göreve gelmesinden itibaren bahsettiği projelerimizi Hocamızla birlikte hayata geçirebilmeyi hayal etmiştim. 


Biz öncesinde Sarayköy Meslek Yüksek okulunun protokolünü Rektörümüz ile yaptık. Protokolün ardından yaptığımız ihaleyle birlikte bugün de açılış için ayrıntıları konuşur hale geldik. Önümüzdeki ay içerisinde belirlenecek bir tarihle yeni binamızın açılışını yapmayı planlıyoruz.” dedi.


Sarayköy Belediyesi tarafından Turan Mahallesi'ne yapılan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksek okulu binasında, okulun idari ve öğretim görevlisi ofisi için 10 çalışma ofisi, 1 toplantı salonu, 1 çok amaçlı salon, 5 sınıf, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı yer alacak. 


Giriş katında ise kantin ve yemekhanenin yer aldığı sosyal alanlar oluşturulacak. Pamukkale Üniversitesi Sarayköy Meslek Yüksek okulunun yeni binasının 2019-2020 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ