reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
SATRANÇTA DENİZLİ’YE İKİ ALTIN
SATRANÇTA DENİZLİ’YE İKİ ALTIN
reklam-8-800_100y.jpg
28.01.2019 15:57
SATRANÇTA DENİZLİ’YE İKİ ALTIN

Satranç Türkiye Şampiyonasında yarışan Denizlili sporculardan 16 Yaş Kızlarda İlayda Kaygısız, 17 Yaş Genel Klasmanda Emre Kırılmaz Türkiye Şampiyonu oldu. Denizlili 10 sporcu milli takım havuzuna girmeyi başardı.

 

Antalya’da 19-26 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından toplam 2636 sporcunun katılımıyla yapılan Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya Denizli’den 92 sporcu katıldı.

 

TÜLAY “ÜLKENİN GELECEĞİNE, EVLATLARINA, HAYATLARINA DOKUNUYORUZ”

 

Hayata geçirdikleri projeleri dile getiren Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, böyle büyük bir organizasyonun hayata geçmesinin tüm satranç ailesinin başarısı olduğunu belirtti. “Bu ülkenin geleceğine, evlatlarına, hayatlarına dokunuyoruz” diyen Tülay, nitelikli ve büyük bir buluşmaya aracı olmanın tarifi zor bir mutluluk olduğunu, hedefleri yükselterek ilerlediklerini kaydetti.

 

İLAYDA VE EMRE’DEN ALTIN MADALYA

 

Denizlili yıldız sporculardan 16 Yaş Kızlarda İlayda Kaygısız, 17 Yaş Genel Klasmanda Emre Kırılmaz Türkiye Şampiyonu oldu. 13 Yaş Kızlarda Gülenay Aydın Türkiye ikincisi olurken, bir diğer sporcumuz 18 Yaş Kızlarda Poyraz Dursun Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye çıktı. Küçükler kategorisinde ise 10 Yaş Genel Klasmanda Ali Batuhan Bıyıksız, gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

 

MİLLİ TAKIM HAVUZUNA 10 DENİZLİLİ

 

Türkiye Satranç Şampiyonasında ayrıca milli takım havuzuna girebilmenin yarışı yaşandı. Derece yapan sporculardan 10 Denizlili sporcu, milli takım havuzuna girmeyi başardı. Federasyon İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, Denizlili sporcuların satranç etik kurallarına saygılı ve spor kültürünü almış bireyler olarak şampiyonada dikkat çektiğini söyledi.

 

İBANOĞLU SATRANÇ AİLESİNİ KUTLADI

 

Satranç Federasyon Temsilciliğinin çalışmaları sayesinde, son yıllarda satranç sporunda Denizli’nin başarı grafiğinin arttığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, şampiyonada yarışan, Denizlili sporcuları kutladı. Denizli’de ki satranç ailesinin her sene üstüne koyarak ilerlediğini söyleyen İbanoğlu, fedakarca çocuklarına destek olan ailelere ve spor kulüplerine teşekkür etti.

 

YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

 

16 Yaş Kızlar              Türkiye 1.        WCM İlayda Kaygısız

17 Yaş Genel               Türkiye 1.        Emre Kırılmaz

13 Yaş Kızlar              Türkiye 2.        Gülenay Aydın

18 Yaş Kızlar              Türkiye 3.        CM Poyraz Dursun

13 Yaş Kızlar              Türkiye 4.        Haticesu Koyuncu

14 Yaş kızlar               Türkiye 4.        Ceylin Tikveşli

15 Yaş Genel               Türkiye 5.        Mehmet Emre İlkimen

14 Yaş Kızlar              Türkiye 7.        Nehir Tokat

18 Yaş Genel  Türkiye 10.      Fatih Emre Boz

 

 

KÜÇÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

 

10 Yaş Genel               Türkiye 2.        Ali Batuhan Bıyıksız

12 Yaş Genel               Türkiye 6.        Ali Tütüncü 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ