reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
İZMİR’İN DERİ FUARINA YABANCI ALICI AKINI
İZMİR’İN DERİ FUARINA YABANCI ALICI AKINI
reklam-22-sinav-reklam.jpg
18.01.2019 14:01
İZMİR’İN DERİ FUARINA YABANCI ALICI AKINI

Ege Bölgesi’nin deri konfeksiyon, deri aksesuar ve tabak deri ihracatını arttırmak için 22-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Leather & More - Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı’na yabancı alıcıların yoğun ilgisi deri sektörünü 2019 hedeflerine ulaşma konusunda umutlandırdı.

 

İZFAŞ tarafından ilk kez 2018’de düzenlenen bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Leather & More – Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı’nın, İzmir’i derinin merkezi yapacağını dile getiren Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, fuara 10’dan fazla ülkeden 30’un üzerinde yabancı alıcının katılımını organize ettiklerini kaydetti.

 

İzmir deri sektörünün Leather & More – Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı ile 2019 yılında yoluna büyüyerek devam edeceğinin altını çizen Zandar, “Fuarların, doğru müşteri ve üreticiyi bir araya getirdiği sürece ihracata katkısı tartışılmaz. İZFAŞ’ın yapacağı Leather & More Fuarı İzmir ve deri sektörü için çok önemli fırsatlar barındırıyor.

 

Amaç doğru alıcıları İzmir’in deri konfeksiyon ve saraciye üreticileri ile buluşturabilmek. Rusya, İngiltere, Belçika, Almanya, Yunanistan, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Montenegro ve Fransa’dan 30 civarında büyük ithalatçıların katılacağı “Alım Heyeti Organizasyonu”na katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Deri ihracatında hedef 2 milyar dolara ulaşmak

 

Türkiye’nin deri konfeksiyon üretiminin yüzde 50’ye yakın dilimini gerçekleştiren İzmir’de düzenlenen fuarla birlikte üreticilerin 2019’a umutla girmesi hedefleniyor.

 

Deri ve deri mamulleri ihracatı 2018 yılında yüzde 10’luk ihracat artışıyla 1 milyar 667 milyon dolara ulaştı. Türk deri sektörü, 2019 yılında 2 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı amaçlıyor.

 

Türkiye deri ve deri mamullerinde en çok ihracat yapılan ülke Rusya Federasyonu olurken, geçen yılın aynı dönemine göre ihracat yüzde 33 oranında artarak 229 milyon dolar seviyesine geldi. Almanya’ya 114 milyon dolar, yine en önemli pazarlarımızdan olan İtalya’ya yüzde 32 gibi yüksek bir artış kaydedilerek 104 milyon dolar ihracat yapıldı.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ