reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ENERJİ KİMLİK BELGESİ (EKB) DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
ENERJİ KİMLİK BELGESİ (EKB) DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
reklam-8-800_100y.jpg
11.01.2019 13:58
ENERJİ KİMLİK BELGESİ (EKB) DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nin 26/A maddesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 08.05.2018 tarih ve 80397 sayılı yazısı uyarınca İlimizde faaliyet gösteren Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlarına yönelik denetimler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce sürdürülüyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait “EKB Denetleme Kılavuzu”na göre gerçekleştirilen; EKB uzmanlarının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sunduğu EKB’ye esas olan Belediyeden onaylı projeler ve ısı yalıtım raporu üzerinden incelenerek, EKB’nin gerçeğe aykırı olup olmadığı tespit ediliyor.

 

Her bir denetim dönemi için aylık olarak en az 10 adet EKB denetlenmekte olup; gerçeğe aykırı EKB tespit edilmesi veya 10 günlük yasal süre içerisinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne herhangi bir proje ve belge sunulmaması halinde, belgeyi düzenleyen EKB uzmanına, komisyon kararı ile EKB düzenleme yetkisinin 3 ay süre ile askıya alınması yaptırımı uygulanıyor.

 

Eğer EKB uzmanı için bir yıl içerisinde 3 defa aynı yaptırım uygulanırsa, EKB düzenleme yetkisi bir daha verilmemek üzere iptal ediliyor.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ