reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE
reklam-93-1000x252.jpg
11.01.2019 13:47
UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÜN MÜCADELE

Uyuşturucuyla etkin mücadele çalışması kapsamında Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığı’da toplantı düzenlendi. Toplantıda uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin yapılması gerekenler görüşüldü.

 

EGS Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Muhtarlar, Yeşilay İl Temsilcisi ve ilgili Kurum Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürü Erhan Koç, Denizli’de 2018 yılı sonu itibariyle emniyet birimlerince uyuşturucu madde ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu.

 

Daha sonra uyuşturucu ile etkin mücadele konulu toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın bilgilendirme sunumunun ardından Yeşilay İl Temsilciliği tarafından sunum yapıldı.

 

Uyuşturucu ile mücadelenin milli bir mesele olduğuna dikkat çeken Denizli Valisi Hasan Karahan; “Uyuşturucu ile mücadele Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde 81 milyon insanımızın katkısıyla sürdürülecek bir mücadeledir. Onun için bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Sizler de katıldınız teşekkür ediyoruz. İnşallah faydalı bir program olur. Hepimiz buradan kazançlı çıkarız. Az önce Yeşilay Genel Başkanımızın da söylediği gibi bir çocuğumuzu da kurtarsak bizim için önemlidir. Bu büyük bir meseledir.

 

Kimsenin garantisi yoktur ki benim oğlum, benim kızım bu işe bulaşmaz bize ne, ben şöyleyim, ben böyleyim deyip de hiç kimse kendisini korunaklı hissetmesin. Çok olaylara şahitlik ediyoruz ki hiç ummadığımız kişilerin çocukları, evlatları bir şekilde bu belaya düşüyor maalesef. Onun için çok dikkatli, çok hassas bir şekilde konuyu sahiplenip elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Operasyonlara hız verilmesi gerektiğini ve uyuşturucu konusunda yapılan operasyonlarda tutuklamalarında arttığını belirten Vali Karahan; “Denizli Türkiye’de uyuşturucu konusunda uç boyutlarda değil, uyuşturucu ile tanınan bilinen bir şehir değil çok şükür. Ama bizde de var, olmaması da mümkün değil. Bunu da azaltmak için elimizden geleni yapma gayretimiz var. 

 

Emniyetimiz, Jandarmamız işin polisiye yönleriyle çok ayrıntılı bir şekilde gece gündüz 24 saat bu konuda özverili olarak çalışmaktadır. Uyuşturucu ile ilgili operasyonlar sıklıkla devam etmektedir. Son aylarda tutuklama da arttı bu sebeple adliyeye de teşekkür ediyoruz. Yakalananların tutuklanması da özellikle sokak satıcılarının bertaraf etme anlamında bizim için önemli” dedi.

 

Toplantı, katılımcı muhtarların uyuşturucu ile etkin mücadele konusunda görüş ve fikirlerinin alınması ile sona erdi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ