reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
SUBAŞIOĞLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI...
SUBAŞIOĞLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI...
reklam-93-1000x252.jpg
10.01.2019 00:43
SUBAŞIOĞLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI...

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Basın mensuplarını akşam yemeğinde ağırladı.


Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen yemeğe Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (DGC) Osman Nuri Boyacı, Belediye Başkan yardımcıları ile çalışan gazeteci ve eşleri katıldı.

 

DGC Başkanı Boyacı gecede yaptığı konuşmada, 10 Ocak 1961 tarihinde  basında çalışanların haklarına ilişkin 212 sayılı yasanın uygulanmaya başlandığını,  bu yasanın  basın emekçilerinin gazetecilik faaliyetlerini özgürce yürütmelerini güvenceye bağladığını, maalesef bu hakların bir kısmının 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra, bir kısmının da 80 darbesiyle elimizden alındığını bu sebeple 1961 den sonra 10 Ocak Gazeteciler Bayramı olarak kutlanan bu günün artık sadece 10 ocak Çalışan Gazeteciler gününe çevrildiğini ifade etti.


Hükümetten İnternet medya yasasının biran evvel çıkartılarak yasal statüye kavuşturulması gerektiğini de vurgulayan Boyacı ayrıca Yazılı basının Ağustos ayından buyana kağıt ve kalıp maliyetleri ile Televizyonların uydu kiralarının astronomik rakamlara ulaştığını belirterek, Hükümet nasıl kredi kartı borçlularına yapılandırma imkanı getirip spor kulüplerinin borcunu karşılama sözü verdiyse zor durumda olan Basının da borçlarına yapılandırma imkanı vermesini istiyoruz. dedi.


Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da yaptığı konuşmada yeni bir belediye olmalarına rağmen yaptıkları büyük yatırımlarla Türkiye genelindeki 900'ün üzerinde ilçe belediyeleri arasında ilk sıralarda olmanın gurunu yaşadıklarını bu hizmetlerinde kamu oyunda duyurulmasında basının büyük katkısı olduğunu vurgulayarak tüm gazetecilere teşekkür ederek Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de kutladı.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ