reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
OBEZ HASTAYA BAŞARILI KORONER BYPASS AMELİYATI
OBEZ HASTAYA BAŞARILI KORONER BYPASS AMELİYATI
reklam-93-1000x252.jpg
08.01.2019 11:24
OBEZ HASTAYA BAŞARILI KORONER BYPASS AMELİYATI

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında 66 yaşındaki Gülay Taşkın isimli hastanın başarılı bir açık kalp ameliyatı ile 3 damarı değiştirildi.


Operasyonu Prof. Dr. A. Vefa Özcan, Dr. Şafak Şimşek ve Dr. Mehmet Bozkurt gerçekleştirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Vefa Özcan“ diabetik, hipertansif olan hastamız geçen hafta sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Geçirdiği kalp krizi sonrası koroner angiografi ile kalp damarlarında ciddi tıkanıklıklar tespit edildi.


Dünya Sağlık Örgütünün obezite sınıflamasına göre; Gülay Taşkın'ın 150 cm boyunda ve 114 kg ile vücut kitle indexinin 50,7 kg/m2 değeriyle Morbid Obezite bir hasta olduğu tespit edildi Bu tür ameliyatların hasta açısından büyük risk olmakta, hekim açısından ağır bir sorumluluk olmaktadır.”  Dedi.


Son olarak Prof. Dr. Özcan günümüzde aşırı kiloların toplumsal bir sorun olduğunu, halkımızın sağlıklı beslenerek, düzenli sporunu yaparak, gerekirse erken dönemde obezite polikliniklerinden yardım alarak, bu aşamalara gelmeden gerekli önlemleri almaları gerektiğini söyledi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ