reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
MARKETLER ZİNCİRİNE EK İFLAS KORUMA
MARKETLER ZİNCİRİNE EK İFLAS KORUMA
reklam-93-1000x252.jpg
03.01.2019 14:10
MARKETLER ZİNCİRİNE EK İFLAS KORUMA

Denizli’nin market devlerinden birisi olan ve 3 ay geçici konkordato korumasına giren Erşafak’ın süre uzatma talebi mahkemeden olumlu döndü. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, Erşafak’a 2 ay daha geçici mühlet kararı verdi.

 

Denizli’nin market zincirlerinden birisi olan Erşafak için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi önemli bir kara r daha aldı. Daha önce 3 ay süreyle konkordato başvurusu kabul edilen Erşafak, süre bitiminde mahkemeden ek süre talebinde bulunmuştu.

 

Bunun üzerine görülen davada Erşafak’ın talebini değerlendiren mahkeme, olumlu yanıt verdi. Alınan karala marketler zinciri Davacılar, Erşafak Gıda Ürünleri Ve İhtiyaç Tüketim Maddeleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne, 2 ay daha konkordato koruma şemsiyesi altında kalacak. 


Mahkemenin daha önce atadığı geçici komiser heyetinin görev ve yetkilerinin aynen devamına karar verildi.

 

Daha önce yine Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Şafak Mandıra Besicilik LTD. ŞTİ’ye de 3 ay süreyle konkordato hakkı tanımıştı. Firma mahkemeye tekrar başvuru yaparak ek süre istedi. Görülen davada Şafak Mandıra’ya da yine 2 ay süreyle ek konkordato hakkı tanıdı.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ