reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
reklam-9-alfa.jpg
Denizli Sınav Kolejinde Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
08 Mart Salı günü Denizli Sınav Koleji’nde tüm öğrencilerin annelerinin...
Denizli Sınav Kolejinde Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
reklam-8-800_100y.jpg
10.03.2016 18:49
Denizli Sınav Kolejinde Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı
08 Mart Salı günü Denizli Sınav Koleji’nde tüm öğrencilerin annelerinin katılımıyla Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı düzenlendi.

Sunuculuğunu ve açılış konuşmasını Biyoloji Öğretmeni Funda GİRGİN’in yaptığı programda “Çocuk eğitiminde kadının temel yeri” konulu konuşmasını yapan Denizli Sınav Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Murat TEPE, Kadınların eğitim konusunda erkeğin bir adım önünde olması gerektiğini savunarak, ev ortamında düzenin ve sağlıklı aile iletişiminin temelini kadınların oluşturduğunu belirtti.

Günün diğer konuşmasını ise Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nazife OK yaptı. Kadının duygusal yönüne vurgu yapan konuşmasında, “anne” olarak kadının toplumsal hayat içinde rolünün altını çizdi. Daha sonra kürsüye gelen Müdür Yardımcısı Hasan EVİŞ, kadın kelimesinin yabancı dillerdeki karşılıkları ile kendi kültürümüzdeki karşılıklarını hatırlatarak, kullanılan“dil”ino toplumda kadına verilen değeri gösterdiğine dikkat çekti.

Daha sonra “Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın” isimli sinevizyon gösterisi yapılarak, Cumhuriyet Döneminde Türk Kadınının kazanımlarına dikkat çekildi.

Kutlama programına okul bahçesinde tüm ülke kadınları adına pasta kesilerek devam edildi. Sınıflarından gelen öğrenciler bahçede annelerine çiçekler hediye ederek onların kadınlar gününü kutladılar.
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ