reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
ODTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN OLAĞANÜSTÜ PERFORMANS...
ODTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN OLAĞANÜSTÜ PERFORMANS...
reklam-93-1000x252.jpg
04.12.2018 23:24
ODTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN OLAĞANÜSTÜ PERFORMANS...

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları İlkokul İngilizce Zümresi tarafından düzenlenen “Uluslararası Eğitsel İngilizce Tiyatro etkinliği” 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımıyla okul kongre salonunda gerçekleştirildi.

 

300’ün üzerinde öğrenci tarafından izlenen oyun büyük ilgi gördü.

 

Hikaye, büyük bir hayal dünyasına sahip olan Alice’in öğretmeni Ms. Jenny’den aldığı sihirli bir kitapla Harikalar Diyarı’na çıktığı büyülü bir yolculuk ile başlar.

Şeytani bir kraliçe ve onun askerleri tarafından yönetilen Harikalar Diyarı’nda Alice, sihirli kitabı çalmakla suçlanır ve kraliçe Alice’in peşine düşer. Alice’in bu macerası sırasında seyircinin de interaktif olarak oyuna katılması renkli bir atmosfer oluşturdu.

 

Oyunu izlemeden önce öğrenciler oyun ile ilgili etkinlikleri, İngilizce öğretmenleri ile birlikte derslerde uyguladı ve oyunda yer alan şarkıları dinledi . 


Oyun sonrasında uygulanan etkinlikler ve alınan geri dönütler sayesinde ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulu öğrencileri izledikleri oyunu içselleştirerek farklı kültürleri tanıma fırsatı buldular.

 

Öğrenciler öğrendikleri yabancı dilin evrensel bir dil olduğunu interaktif olarak sergilenen bu etkinliğe coşkuyla katılarak bir kez daha görmüş oldular.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ